fbpx

Laisvalaikiu medžioja ir važinėjasi keturračiu – įkvepiantis pokalbis su kolege iš Vilniaus Svetlana Gaidukova.

Ačiū, kad skyrėte laiko interviu. Trumpai papasakokite apie save.

Apsaugoje dirbu apie 18 metų. Esu dviejų sūnų mama ir močiutė. Mėgstu aktyviai leisti laiką, mane galima sutikti ir kertant mišką ar medžiojant.

Kiek metų dirbate „Argus“?

Saugos tarnyboje „Argus“ jau daugiau nei 10 metų. Buvau padariusi dviejų metų pertrauką, kai išvykau gyventi į Vokietiją. Dar išvažiuodama sakiau, jei grįšiu, tai tik į „Argus“. Nes patiko, gerai sutariau su kolektyvu. Išbuvusi dvejus metus nusprendžiau grįžti, nes vyresnis vaikas norėjo gyventi Lietuvoje, mažiukas dar būtų pripratęs, bet vyresnis – ne. Norėjau išsaugoti šeimą, gyventi šalia, todėl priėmiau sprendimą grįžti į Lietuvą ir, žinoma, į „Argus“. Beveik visa laiką dirbu apsipirkimų ir pramogų centruose. Ilgai dirbau „Ozo“, o dabar „Europos“ prekybos centre.

Kodėl tokia graži dama dirba apsaugos darbuotoja?

Apsaugos darbuotoja tapau labai netikėtai. Turėjau pažįstamą, dirbantį vienoje apsaugos įmonėje. Kai brolis grįžo iš kariuomenės, paprašiau, kad jį priimtų, o pati tuo metu buvau pardavėja drabužių parduotuvėje. Vieną laisvą dieną brolis turėjo važiuoti į saugos tarnybą atiduoti darbo grafikus. Važiavau kartu ir užsiminiau, kad labai norėčiau pabandyti save apsaugos darbuotojos profesijoje. Tuo metu moterų apsaugoje buvo labai mažai. Sėdžiu koridoriuje ir matau, kad brolis kalba, o vadovas vis atsisuka. Po kurio laiko atėjo personalo darbuotoja, padavė anketą ir paprašė užpildyti. Po savaitės, balandžio 1 d., paskambino ir pasakė, kad laukia. Pagalvojau, kad tai balandžio 1 d. pokštas. Iš pradžių įsidarbinau puse etato. Po pirmos pamainos taip patiko, kad kitame darbe parašiau prašymą atleisti savo noru, ir pilnai pradėjau dirbti apsaugos darbuotoja. Ir taip jau 18 metų.

Kas žavi šiame darbe?

Man patinka dirbti prekybos centre – daug veiksmo, judesio, bendravimo ir situacijos įvairios: vagystės, pasimetę vaikai… Visi žmonės krizinėse situacijose skirtingai reaguoja – vieni šaukia, kiti dėkoja… Daug bendraujame su parduotuvių darbuotojomis, vieni kitus pažįstame, padedame, jei reikia kokios pagalbos. Malonu, kad net einant gatve mane atpažįsta ir sveikinasi. Darbas objekte būtų ne man, o prekybos centre, kur daug judesio, labai patinka.

Kokia situacija labiausiai įsiminė?

Prekybos centre „Ozas“ kilo gaisras. Buvo vienas telefonas, ir visi juo skambino. Turėjau pati greitai priimti sprendimą, ir be administracijos sutikimo evakuoti žmones. Kai jau evakavau, pagalvojau, kad dar reikia patikrinti trečiame aukšte esantį sporto klubą, kad ten nebūtų žmonių. Ir tik viską patikrinusi, pati evakavausi. Nuo dūmų jau buvo silpna, bet žinojau išėjimus ir kai nusileidau, pasitiko mano vadovas. Vėliau gavau iš prekybos centro padėką už profesionalų darbą.

Kokių įgūdžių reikalauja apsaugos darbuotojo darbas?

Bendravimo su skirtingais žmonėmis. Kaip minėjau, vieni būna labai pikti, kiti geranoriški. Reikia su piktais sugebėti rasti bendrą kalbą. Pradžioje visada kalbu ramiai ir gražiai, jei nepadeda, truputį pakeliu balsą, stebiu reakciją. Jei reikia, pasakau ir komplimentą. Man atrodo, moterims apsaugoje ramiau, vyrai linkę nusileisti ir nesivelti į konfliktus. Būna situacijų, kai su kolegomis vyrais jau būna beveik konfliktas, prieinu, pakalbu ramiai ir nusiramina. Tenka bendrauti ir su benamiais, su narkomanais – randu kalbą su visais.

Kaip leidžiate laisvalaikį?

Aktyviai. Per išeigines važiuoju pas brolį į kaimą, kur kartu su juo ir mišką kertam, kapojam malkas… Jei reikia vairuoju traktoriuką, o norėdami pailsėti, žvejojame, medžiojame ar važinėjame keturračiais. Labai mėgstu laiką leisti su savo šeima, vaikais ir anūkais

, kurių jau turiu du: anūkė – 2,5 metukų, o anūkėlis – 4 metukų. Mėgstu ir maistą gaminti. Dažniai ruošiu, ko nori mažylis sūnus – tai mūsų meniu dažnai būna bulviniai blynai su mėsa, jūros gėrybės ir azijietiška virtuvė. Mūsų šeima myli ir gyvūnus. Mes su mažyliu turime vokiečių aviganę, kuria rūpinasi sūnus, o vyresnysis turi Haski veislės šuniukus.

Ar rekomenduotumėte draugams įsidarbinti mūsų bendrovėje?

Taip, į mūsų saugos tarnybą atvedžiau savo sūnų ir jo draugą. Dirbo abu kurį laiką, vadovai buvo patenkinti, bet norėjo sukurti savo verslą. Tai išėjo, ir dabar abu kartu darbuojasi savo įmonėje. Galiu rekomenduoti tik tokį žmogų, kurį gerai žinau ir kuriuo pasitikiu. Darbas yra labai atsakingas, tai nenorėčiau pavesti vadovų ir pridaryti problemų įmonei.

Ko palinktumėte kolegoms?

„Argus“ kolektyvas yra labai draugiškas, gražiai bendraujantis. Kai susitinkame kituose miestuose, visada malonu bendrauti. Tai palinkėčiau ir toliau būti tokiems geranoriškiems, mėgstantiems bendradarbiauti ir padėti vieni kitiems. Reikia visiems kartu siekti, kad įmonei būtų viskas gerai.

Dėkojame už gražius žodžius apie „Argus“ ir už tai, kad prisidedate prie Įmonės istorijos kūrimo.