fbpx

Metus pradedame pokalbiu su ilgamečiu Įmonės darbuotoju iš pajūrio Audriumi Midveriu. Šmaikštus, rūpestingas ir gerbiamas savo kolektyvo.

Kaip galėtumėte save pristatyti keliais sakiniais?

Esu vieno vaiko tėvas. Nors jau ne vaikas, o mergina. Buvęs futbolininkas, dabar medžiotojas.

 Buvęs futbolininkas, prašau plačiau papasakokite.

Nuo mažens žaidžiau futbolą, atstovavau ir saugos tarnybą „Argus“, kol traumos negavau. Turėjau du lūžius ir baigiau žaisti. Paskutinės rungtynės buvo atstovaujant „Argus“ prieš policiją. Rungtynių metu lūžo pirštas ir gydytojai uždraudė žaisti, kitaip sakė teks atsisveikinti su pirštu. Visą laiką buvau vartininkas, labai patiko ir brolis žaidžia futbolą taip pat vartininko pozicijoje. Čia gal įgimta mūsų šeimoje (juokiasi). Laisvalaikiu patreniruoju savo krikšto sūnų, tai ir jis nori būti vartininku. Gal savo pavyzdžiu auklėjame.

 O kiek laiko medžiojate, koks didžiausias laimikis, tikriausiai žvėrienos namuose netrūksta?

Jau 14 metų medžioju, didžiausias sumedžiotas laimikis elnias. Medžioju visus metus, vasarą – šernai, žiemą – visi kiti: elniai, briedžiai, stirnos, usūriniai šunys, barsukai, ožiai – stirninai. Žiema žvėris maitiname, vasarą patys suranda maisto.

 Tai žvėrienos namuose netrūksta? Gal mėgstate ir gaminti?

Namuose žvėrienos turime, o kiaulienos vat trūksta, tik per šventės valgome (juokiasi). Taip, labai mėgstu gaminti įvairius patiekalus iš žvėrienos. Neseniai šeimynai gaminau elnienos karpačio. Dariau pirmą kartą, bet išėjo super.

 Kiek metų dirbate saugos tarnyboje „Argus“?

Jau esu senbuvis. Šių metų balandžio 20 d. bus devyniolika metų. Puikiai atsimenu, kaip mane Julija (red. Pastaba Personalo vadovė Julija Deksnienė) priėmė dirbti. Atėjau į darbo pokalbį ir jau po valandos sulaukiau jos skambučio, kad galiu pradėti darbą. Buvau priimtas apsaugos darbuotoju, šioje pozicijoje dirbau metus laiko, vėliau greito reagavimo ekipaže, dar vėliau Kretingos direktoriaus laikinu pavaduotoju, tuomet Kretingos vadovu, dar vėliau Kretingos – Palangos vadovu, o dabar Kretingos – Palangos poskyrio vadovas. Labai patinka darbas.

 O kas jums darbe patinka?

Patinka dinamiškas darbas, nėra monotonijos. Iš vakaro susiplanuoji, o ryte viskas gali kardinaliai pasikeiti. Patinka bendrauti su Klientais, smagu, kad jie jau daug metu dirba su mūsų bendrove. Patinka rūpintis renginių apsauga. Malonu, kai įvertina, pastebi… Gruodžio 31 d. saugojome du renginius, viename žinomas atlikėjas Saulius Prūsaitis nulipo nuo scenos ir padavė man ranką. Per 19 metų tai pirmas kartas, kai pasveikino mane prieš visą koncertų salę. Per tuos darbo metus teko beveik visas žvaigždes saugoti, kai kurių ir asmeninius telefonus turiu. Mūsų atsakomybė yra pasirūpinti saugumu, todėl mokame bendrauti ir su aršiais žmonėmis. Visur svarbiausia pagarba, tada galima ir susikalbėti, susitarti. Žinoma, labai patinka, kai Klientai laimingi, padėkoja ir sugrįžta vėl ir vėl. Ir gruodžio 31 d. buvo malonu, kai po koncerto vienas pasakė, kad labai patiko apsaugos darbas.

Turime ir iššūkių, visko būna… Tenka ir sudėtingas situacijas aiškintis. Kartą gavome gaisro suveikimą, nuvažiavo ekipažas, rado gaisrą, išdaužė langą, ištraukė, išgelbėjo žmones, iškvietė tarnybas. Likvidavus gaisro padarinius kažkuris iš jų atėjo, padėkojo už išgelbėtą gyvybę ir paklausė: „O kas atlygins nuostolius už sulaužytą stiklo paketą?“.

 Kaip sekasi dirbti dabartinėse pareigose? Girdėjome daug gražių atsiliepimų apie jus, kaip vadovą.

Labai gerai sutariu su savo komanda. Turiu auksinį kolektyvą, vasarą siekia iki šimto žmonių. Visais pasitikiu. Kiekvieną žinau, pabendrauju, atkreipiu dėmesį į jų poreikius ir galimybes. Pagal tai ir darbus paskirstau, kiekvienas turi savo vietą skyriuje. Viską padaro. Kartu į renginius važiuojame. Labai juos gerbiu. Kada paprašysi, visada sutinka. Jei nepakviečiu dar supyksta (juokiasi).

 Kaip per tuos devyniolika metų keitėsi apsaugos darbuotojo darbas?

Prasiplėtė apsaugos apimtys. Jei ankščiau buvo tik fizinė sauga, tai dabar Klientams reikia kompleksinių apsaugos paslaugų iš vienų rankų. Mūsų paslaugos apima fizinę, elektroninę, priešgaisrinę saugą. Atliekame ir kitas ne apsaugos funkcijas, pvz. turime naftos gavybos operatorius. Šiandien Klientams vien apsaugos darbuotojo neužtenka, reikia ir technologijų ir profesionalių patarimų. Mūsų ekipažai dabar naudojasi moderniomis programomis, žinoma, ir navigacija labai padeda, kurios prieš 19 metų nebuvo. Centrinio pulto darbuotojai 24/7 stebi mūsų saugomus objektus taip pat moderniomis technologijomis.

 Kokiomis savybėmis turi pasižymėti geras apsaugos darbuotojas?

Pagrindinė savybė – turi sąžiningai dirbti. Atsirinkdamas matau iš pirmų minučių, ar galės kandidatas dirbti apsaugos darbuotoju. Atsirinkau savo kolektyvą ir visas branduolys dirba 8 – 10 metų mūsų bendrovėje. Vienas darbuotojas net daugiau už mane dirba.

 Ar įsivaizduojate kaip pasikeis apsaugos darbuotojo darbas ateityje?

Saugos paslaugų visada reikės, augs Klientų lūkesčiai, o mes vis išmanėsime, kad užtikrintumėme Klientų poreikį.

 Ko palinkėtumėte savo kolegoms 2023 m.?

Svarbiausia sveikatos, gerų metų ir naujų  objektų. Ir čia gali prisidėti kiekvienas darbuotojas, teikdamas profesionalias paslaugas, tinkamai reprezentuojantis Įmonę. Esame labai matomi ir Klientai mus vertina iš mūsų išvaizdos ir darbų, esame Įmonės vizitinė kortelė. 

 Dėkojame už įdomius prisiminimus, pasidalinimą dabarties aktualijomis ir įžvalgas.