Alytaus gaisras

Alytaus gaisras

LT

Alytaus gaisro žala – daugiau nei  5 mln. Eur: sąlyginai nedidelės investicijos būtų leidę išspręsti begalę problemų

Pastarojo meto didžiausios katastrofos šalyje padariniai - vis dar šalinami, o Alytaus regionas ir visa Lietuva dar ilgai skaičiuos gaisro padangų perdirbimo gamykloje nuostolius. Situacijų specialistai pastebi, kad po kiekvieno tokio rezonansinio įvykio viešinama, ką reikėjo daryti ir kaip turėtų būti, tačiau inovatyviausios nelaimių užkardymo priemonės, kurios seniai žinomos ir naudojamos Vakaruose, dažniausiai ir toliau - ignoruojamos.

Priešgaisrinės apsaugos departamento duomenys rodo, kad įmonės ir gyventojai kol kas nepakankamai rūpinasi prevenciniais sprendimais: per metus šalyje kyla keliolika tūkstančių gaisrų, o nežymus, vos 2,4 proc., jų skaičiaus mažėjimas per tą patį laikotarpį fiksuotas tik gyvenamuosiuose būstuose, greičiausiai, dėl ugniagesių nemokamai išdalintų autonominių dūmų detektorių. 

„Daugiausia mirčių gaisro atveju įvyksta, kai žmogus užmiega. Todėl ypač svarbu, kad davikliai tiksliai reaguotų ir informuotų, ypač ten, kur dujinis ar malkinis šildymas. Taip pat būtina, kad detektoriai identifikuotų galimą gaisrą, o ne dūmus - atidarius židinį jie neturėtų pradėti veikti, bet privalo pranešti, jei užsidegė gaminamas maistas ar panašiai. Būtina suprati, kad priešgaisriniai sprendimai yra dėl pačių žmonių ir jų turto saugumo, o ne dėl pastato pridavimo ar kokių nors reikalavimų. Šiandien daviklius labai paprasta susimontuoti ir patiems gyventojams. Tereikia pritvirtinti prie lubų ir įjungti.“, - sako UAB Saugos tarnybos „Argus“ Projektų valdymo departamento vadovas Tomas Jonaitis.

Jo teigimu, įmonių atveju priešgaisriniai sprendimai diegiami, netinkamai suprojektuojant, neįvertinus gamybos proceso, neatkreipiant dėmesio į pavojingas vietas, automatizavimo įrenginius ar net gaminamos bei apdirbamos produkcijos specifikaciją.

„Pavojingiausiuose objektuose dėmesys įspėjimo sistemoms turi būti ypatingai didelis ir svarbus. Iki šiol beveik nesinaudojama seniai išrastais ankstyvos detekcijos dūmų davikliais, kurie kelis kartus greičiau informuoja apie nelaimę nei masiškai naudojami temperatūros detektoriai. Mūsų įrenginėjami, šveicariški, ankstyvos detekcijos - ypatingai jautrūs - nuolat, be perstojo, analizuoja orą, o užfiksavę nuokrypį nuo normos, iš karto aktyvuoja pavojaus signalą. Be to, jie nedaro įtakos vizualinei taršai, todėl gali būti įrengiami koncertų salėse, bažnyčiose ar istoriniuose pastatuose. Gali veikti dideliame slėgyje, ten kur didelė cheminė ar radiacinė tarša, vibracija ir panašiai. Tačiau kaip jau minėjau, mūsų verslininkai per mažai tam skiria dėmesio ir, panašu, jog dažnai net nėra girdėję apie pačius moderniausius priešgaisrinius sprendimus. Vis dėlto pastebime, jog tie, kurie susipažįsta su produktu, yra linkę investuoti į kylančių tokių rizikų prevenciją“, - dėstė T. Jonaitis, kurio teigimu,  šalies draudimo bendrovės taip pat vertina šiuos sprendimus, o klientams, kurie įsirengę „Securiton“ gamintojo sertifikuota VdS priešgaisrinę sistemą, taiko  palankesnes sąlygas.

 „Securiton“ – ankstyvosios detekcijos jutikliai - net iki 3500 kartų jautresni už standartinius taškinius detektorius, kurie gali būti naudojami ypatingomis sąlygomis

Ši sistema tinkama naudoti atšiaurioje aplinkoje, tokioje kaip gilaus užšalimo zonos, sprogimo pavojaus zonos ar objektuose, kuriuose yra didelis užterštumas. Jos veikimas gali būti užtikrintas net ir esant tokiems aplinkos trukdžiams kaip drėgmė ir garai, dulkės, radiacija, stiprios oro srovės ar labai aukšta temperatūra. Inovatyvi sistema yra pritaikyta ir aktuali viešbučiams, muziejams, serverių patalpoms bei įmonėms, vykdančioms gamybą padidintos rizikos objektuose, pvz.: chemijos, dujų, naftos, tepalų, šaldytuvų, medžio apdirbimo, aukšto slėgio produktų gamyba ar perdirbimas ir pan. Dėl estetiškos instaliacijos sistema yra tinkama ekspozicijose, kultūrinio paveldo patalpose ar sveikatingumo įstaigose, taip pat ji gali būti sumontuota esant sudėtingoms konstrukcijoms: laboratorijose, lifto šachtose, dažymo kamerose, suvirinimo dirbtuvėse, angaruose ir kt.

Turite klausimų?

Susisiekite su mumis!

LT
Menu

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.