25-erių metų sukaktį mininti „Argus“: saugumo samprata pasikeitė kardinaliai – įvairių grėsmių šaltiniai pavojingi net už tūkstančių kilometrų
Technologijoms sparčiai vystantis, vis daugiau organizacijų linkusios investuoti į kompleksinius rizikų vertinimus ir sisteminius sprendimus. Specialistų teigimu, jau netolimoje ateityje tinkamai apsaugai bus skiriama gerokai daugiau dėmesio ir resursų nei dabar – teks spręsti individualius saugos uždavinius visose veiklose, o procesai taps decentralizuoti.
„Kad ir kaip gerai procesai veiktų, įmonė nėra izoliuota. Kylančios hibridinės grėsmės, kurioms teks ieškoti prevencijos ir apsaugos, pačios įvairiausios – nuo kibernetinių atakų, pandemijos ir duomenų sistemų patikimumo iki išmaniosios fizinės žmonių, turto ir intelektinės apsaugos. Globalizacijos procesai iš esmės pakeitė saugos sampratą ir turinį. Grėsmių ir pavojų šaltiniai gali būti už tūkstančių kilometrų, tačiau atstumas neapsaugo. Būtina vertinti visas globalias rizikas ir imtis lokalių saugos priemonių.
Ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje vis daugiau pasitikima privačiomis saugos įmonėmis, o kartu išryškėja ir valstybinių sistemų optimizavimo procesai. Modernus pasaulis jau priverstas susidurti su kibernetinėmis grėsmėmis, tarptautiniu terorizmu, infekcinių lygų protrūkiais… Ir tai gerokai arčiau mūsų nei atrodo“, – sako Saugos tarnybos generalinis direktorius Romualdas Jonaitis
Verslo rizikų kompleksinio vertinimo paslaugą užsako ne tik tarptautinės kompanijos, bet ir šiuolaikiškai valdomos lietuviško kapitalo įmonės. Specialistų teigimu, verslai ją taiko savo veikloje bei jaučia apčiuopiamą naudą. Tai ne tik tiesioginė turto apsauga, tačiau ir įvairių galimų fizinių sabotažų prevencija, asmenų duomenų tvarkymo sprendimai bei, žinoma, kibernetinis saugumas ir su tuo susijusių galimų praradimų užkardymas nuolat besikeičiančioje darbinėje aplinkoje.
UAB Saugos tarnyba „Argus“ – pirmaujanti bendrovė apsaugos rinkoje, atitinkanti aukščiausius europinius ir pasaulinius kokybės standartus. Nuo 1995 m. liepos 11 d.