fbpx

dėkojame, kad pasitikite mumis ir patikite savo objektų apsaugą. Vertindami tai, nuolat tobulėjame ir siekiame teikti tik aukščiausios kokybės paslaugas.

Artėjančių švenčių proga Klientams, iš anksto sumokėjusiems už 2022 metus, dovanojame 5 % nuolaidą 2022 metų apsaugos paslaugų kainai. Nuolaida taikoma neturintiems    įsiskolinimų ir sumokėjusiems už 2022 metus iki 2022 m. sausio 10 dienos. Užsisakykite išankstinę sąskaitą: internete arba tel. 1858 (administracija/spauskite dvejetą).

Tuo pačiu pranešame, kad nuo 2022 m. sausio mėnesio 1 dienos keičiasi stebėjimo ir reagavimo paslaugos abonentinis mėnesio mokestis. Apie tai Klientai bus informuojami asmeniškai. Pokytį nulėmė LR Vyriausybės nutarimas nuo 2022 m. sausio 1 d. 13,7 % padidinti minimalią mėnesinę algą ir metinė infliacija, kuri 2021 metais nuolat didėjo ir lapkričio mėn. pasiekė 9,3 %.

Jeigu turite klausimų, maloniai prašome susisiekti el. paštu pardavimai@argus.lt arba trumpuoju numeriu 1858 (administracija/spauskite dvejetą).

Tvariam bendradarbiavimui labai svarbu turėti žodinį slaptažodį (raktažodį), kuris leistų Jus atpažinti telefoninio skambučio metu.

Žodinį slaptažodį (raktažodį) atnaujinti ar sukurti labai paprasta – tiesiog jį atsiųskite el. paštu info@argus.lt iš savo – Apsaugos sutartyje nurodyto – el.pašto. Jei turite papildomų klausimų, atsakysime – paskambinkite telefono numeriu 1858.

Mums svarbiausia Jūsų ramybė!

Patikimas apsaugos paslaugų partneris Saugos tarnyba „Argus“

Gerbiamas Kliente,

Dėkojame, kad renkatės mūsų paslaugas. Jūsų ir Jūsų turto saugumas mums labai svarbus.

Norime priminti, kad signalizacijos nuo įsibrovimų ir gaisro įrengimas savaime dar neapsaugo. Primename, kad signalizaciją būtina įjungti, kai:

 • išvykstate į darbą ar kitais reikalais;
 • išvykstate savaitgaliui;
 • išvykstate atostogoms.

Taip pat rekomenduojame įjungti signalizaciją, kai:

 • būnate namuose (ypač jei jūsų būstas yra kelių aukštų, dažniausiai būnate ar dirbate antrame aukšte, o pirmame aukšte tuo metu nebūna kitų šeimos narių);
 • miegate.

Tamsiu paros metu ir naktį įvyksta daugiausia vagysčių ir gaisrų. Todėl rekomenduojame visada įjungti signalizacijos nakties režimą, kuris atliks gero ir akylaus sargo funkcijas, kol ramiai miegosite.

Būkite saugūs ir sveiki,

Jūsų saugos tarnyba „Argus“

Gerb. Kliente, 

artėjančių švenčių proga dovanojame Jums 5 proc. nuolaidą 2021 metų elektroninės apsaugos paslaugoms!

Nuolaida taikoma Klientams, neturintiems įsiskolinimų ir iš anksto sumokėjusiems už 2021 metus iki 2021 m. sausio 6 d. 

Pasiūlymas galioja nuo 2020 m. gruodžio mėn. 4 d. iki 2021 m. sausio mėn. 7 d. 

Užsisakykite išankstinę sąskaitą: nuoroda (spausti čia) arba tel. 1858 (administracija/spauskite du) I-IV nuo 8:30 iki 17:30 val., V nuo 8:30 iki 16:30 val.

Primename, kad Klientus aptarnaujame tik nuotoliniu būdu.

Dėkojame, kad naudojatės mūsų paslaugomis!

Pagarbiai

Jūsų Saugos tarnyba „Argus“

Rūpinomės konferencijos EBIT saugumu 

Dalyviai ne tik buvo apsaugoti, bet ir turėjo galimybę išbandyti mūsų produktą – termovizorines kameras, kurios naudojamos virusų platinimo ir pavojingų ligų prevencijai.

Vienas užkardytas atvejis – ekonomija daugiau nei 10 tūkst. Eur.

Verslas dar kartą sustoti negali, pasirūpinkite savo veiklos tęstinumu!

Jei turite klausimų, pasitarkite su mūsų saugos konsultantais el.paštu info@argus.lt arba tel. 1858

„Argus“ ir Lietuvos kariuomenė

Praėjusią savaitę mūsų kolegos aplankė karinius dalinius, kuriuose susitiko su privalomąją karinę tarnybą baigiančiais kariais. Taip prisidedame prie Įmonės kaip darbdavio žinomumo didinimo bei dalyvaujame ES projektuose, skirtuose jaunimo integracijos klausimams. Mūsų tikslas – supažindinti su „Argus“ saugos tarnyba bei karjeros perspektyvomis Įmonės padaliniuose, visoje Lietuvoje.

Viktoras Blyža ir Ugnė Jonaitytė-Blyžienė apsilankė LK Motorizuotojoje pėstininkų brigadoje ,,Žemaitija” Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalione, Šilalės r., Pajūrio mstl. Kolegos bendravo su daugiau nei dviem šimtais žmonių.

 1. Blyža apie naują patirtį: „Papasakojome jiems apie saugos tarnybą, supažindinome su darbo specifika, karjeros perspektyvomis bei pasistengėme paneigti mitą, jog saugos tarnyboje dirba tik apsaugos darbuotojai. Tikiuosi, kad pavyko sulaužyti nusistovėjusius stereotipus ir parodyti, koks iš tiesų yra saugos tarnybų darbas, kasdienybė ir kokių specifinių žinių reikia šiais laikais. Pasakojome, kad siekiant teikti kokybiškas paslaugas bei kompleksinius sprendimus reikalingas visas būrys įvairiausių specialistų. Ir dar – niekada nėra tekę stovėti prieš 200 žmonių, kurie tavęs įdėmiai klausosi, o baigus pristatymą garsiai ploja. Jaudulys – didžiulis. Sėkmės kariams tolimesniame kelyje ir ačiū už galimybę!“.

Kolegos Aleksandras Bogdanovičius ir Laura Skorulskaja tą pačią dieną lankėsi Vilniuje LK Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione. Jiems teko pasikalbėti su keturiasdešimčia jaunuolių. Dalindamiesi įspūdžiais po susitikimo argiečiai kolegos dėkojo už suteiktą galimybę įgyti įdomios patirties, pasakojo, kad buvo nustebinti Lietuvos kariuomenės griežta vidaus tvarka. Įeinant į teritoriją teko ne tik registruotis, bet ir parodyti pasus, kad būtų tinkamai nustatyta jų tapatybė.

25-erių metų sukaktį mininti „Argus“: saugumo samprata pasikeitė kardinaliai – įvairių grėsmių šaltiniai pavojingi net už tūkstančių kilometrų

Technologijoms sparčiai vystantis, vis daugiau organizacijų linkusios investuoti  į kompleksinius rizikų vertinimus ir sisteminius sprendimus. Specialistų teigimu, jau netolimoje ateityje tinkamai apsaugai bus skiriama gerokai daugiau dėmesio ir resursų nei dabar – teks spręsti individualius saugos uždavinius visose veiklose, o procesai taps decentralizuoti.

„Kad ir kaip gerai procesai veiktų, įmonė nėra izoliuota. Kylančios hibridinės grėsmės, kurioms teks ieškoti prevencijos ir apsaugos, pačios įvairiausios – nuo kibernetinių atakų, pandemijos ir duomenų sistemų patikimumo iki išmaniosios fizinės žmonių, turto ir intelektinės apsaugos. Globalizacijos procesai iš esmės pakeitė saugos sampratą ir turinį. Grėsmių ir pavojų šaltiniai gali būti už tūkstančių kilometrų, tačiau atstumas neapsaugo. Būtina vertinti visas globalias rizikas ir imtis lokalių saugos priemonių.

Ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje vis daugiau pasitikima privačiomis saugos įmonėmis,  o kartu išryškėja ir valstybinių sistemų optimizavimo procesai. Modernus pasaulis jau priverstas susidurti su kibernetinėmis grėsmėmis, tarptautiniu terorizmu, infekcinių lygų protrūkiais… Ir tai gerokai arčiau mūsų nei atrodo“, – sako Saugos tarnybos generalinis direktorius Romualdas Jonaitis 

Verslo rizikų kompleksinio vertinimo paslaugą užsako ne tik tarptautinės kompanijos, bet ir šiuolaikiškai valdomos lietuviško kapitalo įmonės. Specialistų teigimu, verslai ją taiko savo veikloje bei jaučia apčiuopiamą naudą. Tai ne tik tiesioginė turto apsauga, tačiau ir įvairių galimų fizinių sabotažų prevencija, asmenų duomenų tvarkymo sprendimai bei, žinoma, kibernetinis saugumas ir su tuo susijusių galimų praradimų užkardymas nuolat besikeičiančioje darbinėje aplinkoje.

UAB Saugos tarnyba „Argus“ – pirmaujanti bendrovė apsaugos rinkoje, atitinkanti aukščiausius europinius ir pasaulinius kokybės standartus. Nuo 1995 m. liepos 11 d.

Prasidėjus vasarai vis daugiau gyventojų rūpinasi savo turto apsauga

Policijos departamento paros įvykių suvestinių duomenys rodo, jog padaugėjo neteisėtų bandymų įsibrauti į privačias valdas, o Saugos tarnybos „Argus“ administracija sako, kad gerokai išaugo užklausų ir konsultacijų dėl galimų saugumo variantų skaičius.

„Kiekvieną vasarą stebime vagių suaktyvėjimą pajūryje, o ypač kurortiniuose miestuose: Palangoje, Šventojoje, Neringoje. Čia bandymai vogti dažniausiai vykdomi nakties metu ir paryčiais, taip pat trumpam poilsiautojams išėjus iki pajūrio ar parduotuvės. Vagiami mobilieji telefonai, piniginės, rankinės, laikrodžiai ir kiti vertingi daiktai. Be to, žmonės per atostogas taip pat palieka savo namus kitose vietovėse, kurie taip pat vilioja vagišius. O jie dabar įžūlūs kaip niekada – drąsiai lenda į privačias valdas ir žvalgosi, ieško, ką galėtų nugvelbti. Todėl natūralu, kad vis daugiau besirūpinančiųjų savo ir savo artimųjų saugumu domisi mūsų saugos paslaugomis“, – teigia Tomas Jonaitis, Saugos tarnybos „Argus“ Projektų valdymo departamento vadovas.

Specialistai įsitikinę, jog norint tinkamai apsisaugoti nuo nusikaltėlių geriausia visais atvejais pasikonsultuoti su profesionaliais saugos specialistais – vien tvirtesnės durys, sandariai uždaryti langai šiais laikais dažnai jau negelbsti. Dabar niekadėjai veikia gerokai subtiliau: atidžiai stebi savo pasirinktą taikinį, tyrinėja visas galimas kliūtis, domisi bendravimu su kaimynais…

„Nors mūsų klientai ir apsaugoti, pastebime, jog padaugėjo bandymų įsibrauti į butus, namus, kotedžus. Tačiau jei būstas yra saugomas, piktavaliai dažniausiai jį aplenkia. Kartu norisi atkreipti dėmesį, jog net ir iš pirmo žvilgsnio saugiai paliktas turtas gali tapti lengvu grobiu. Pasitaiko, kad iš aptvertų ir užrakintų teritorijų pavagiami tokie daiktai kaip motociklai, sveriantys po 300 kilogramų ir daugiau, traktoriukai – žoliapjovės, motoblokai ar kitas brangus turtas. Labai svarbu, kad nusikaltėliams būtų kuo sunkiau patekti į kiemus ir patalpas. Privalu viską užrakinti, būnant namuose įsijungti saugių namų signalizacijos režimą dieną, o ypač naktį. Pasirūpinkite, kad vertingi daiktai nekristų į akis – vagys visų pirma čiumpa tai, ką lengviausia pasiekti. Atsarginio rakto jokiu būdu nepalikite lengvai nuspėjamoje vietoje. Patartina įsirengti vaizdo stebėjimo kameras, keisti signalizacijos kodus. Jei išvykstate, įspėkite patikimus asmenis – paprašykite išimti iš jūsų pašto dėžutės laikraščius ir žurnalus, nes pilna dėžutė yra signalas, jog namuose nieko nėra“, – pastebi Saugos tarnybos „Argus“ ekspertas.

Saugos tarnybos, o taip pat ir policija pastebi, kad viruso akivaizdoje vagišiai tapo net aktyvesni

Nusikaltėlius šiuo laikotarpiu labiausiai domino dėl saviizoliacijos palikti tušti butai ar patalpos, kuriose sandėliuoti įvairūs vertingi daiktai. Specialistų įsitikinimu, norint išvengti netikėtumų, tiesiog būtina konsultacija su profesionalais. O šiandien saugos sprendimų labai daug – kiekvienam pagal poreikį ir galimybes: siūlomi nuo bazinių iki išmaniųjų.

Saugos tarnybos „Argus“ atstovo T. Jonaičio teigimu, įsirengti elektroninės apsaugos sistemą naudinga dar ir dėl kartu įdiegiamos priešgaisrinės apsaugos. Įvairi statistika rodo, kad būtent priešgaisriniams įrenginiams ir sprendimams tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys skiria vis dar per mažai dėmesio. Šiemet šalyje jau kilo 4 tūkst. gaisrų, iš kurių didelė dalis – pastatuose. Gaisrus dažniausiai sukelia neatsargus žmonių elgesys bei netvarkinga elektros instaliacija. Daugiausia mirčių dėl gaisro įvyksta, kai žmogus užmiega.

„Svarbiausia, kad davikliai tiksliai reaguotų ir informuotų, ypač ten, kur dujinis ar malkinis šildymas. Taip pat būtina, kad detektoriai identifikuotų galimą gaisrą, o ne dūmus – atidarius židinį jie neturėtų pradėti veikti, bet privalo pranešti, jei užsidegė gaminamas maistas ar panašiai. Būtina suprati, kad priešgaisriniai sprendimai yra dėl pačių žmonių ir jų turto saugumo, o ne dėl pastato pridavimo ar kokių nors reikalavimų. Šiandien daviklius labai paprasta susimontuoti ir patiems gyventojams – tereikia pritvirtinti prie lubų ir įjungti. O priešgaisriniai sprendimai sujungti su centriniu pultu, prie kurio nuolatos budi operatoriai, gelbsti ir naktį, kai miegama ir jei išvykstama iš namų ilgesniam laikui“, – sako T. Jonaitis.

Svarbu

Intensyvi gyventojų veikla socialiniuose tinkluose nusikaltėliams suteikia svarbios informacijos.

Internetinės video konferencijos gali atskleisti, kokių vertingų daiktų turite bei kokias saugos sistemas naudojate.

Užpuolikai dažnai būna ginkluoti.

Privačios valdos, kuriose nėra jokios apsaugos sistemos, nusikaltėlius domina labiau.

Rekomenduojama – pakitus gyvenimo būdui, išvykstant ilgesniam laikui, pertvarkant būstą, pasikonsultuoti su specialistais.

Dar daugiau galimybių Jūsų saugumo užtikrinimui!

Jei reikia greito ir efektyvaus priešgaisrinio sprendimo – tai WES!

 • Tinka statyboms, laikiniems pastatams, stabdomai gamybai, lauko sandėliams ir kt.;
 • Greitai įrengiamas, belaidis sprendimas;
 • Neribojamas kiekis įrenginių vienoje sistemoje;
 • Plačiai pritaikomas: nuo mažų teritorijų iki objektų su dideliais atstumais;
 • Valdymas ir stebėjimas per tinklą (kompiuterinės darbo vietos, mobilūs įrenginiai);
 • Dirba autonomiškai arba galima integruoti į kitas priešgaisrines, apsaugos ar vaizdo stebėjimo sistemas;
 • EN54 standartas. 

Saugos tarnyba „Argus“ tapo vieninteliu oficialiu priešgaisrinių sprendimų „Ramtechh Electronics Limited“ atstovu Baltijos šalyse.

 

Daugiau info@argus.lt

DĖL KORONAVIRUSO (COVID – 19)

Brangus kliente,

dėl susidariusios koronoviruso situacijos šalyje, informuojame apie saugos tarnybos „Argus“ priimtus ir įgyvendintus sprendimus:

 • Įmonėje procesai organizuoti taip, kad paslaugos būtų teikiamos 24/7.
 • Nuolatos besikeičiančioje situacijoje, esame pasiruošę alternatyvius veiklos tęstinumo planus ir apsirūpinę reikalingais techniniais bei organizaciniais resursais.
 • Darbuotojus supažindinome su koronaviruso prevencija.
 • Nuolatos aprūpiname darbuotojus dezinfekcijos bei apsaugos priemonėmis.
 • Vardan saugumo ir vadovaudamiesi atsakingų institucijų rekomendacijomis, nuo kovo 16 d. su klientais ir partneriais bendrausime nuotoliniu būdu.
 • Rūpindamiesi visų mūsų sveikata, sustabdėme komandiruotes, mokymus ir su tuo susijusias keliones.
 • Nuolatos stebime situaciją ir bendradarbiaujame su atsakingomis institucijomis.

Dedame ir dėsime visas pastangas, kad visuotino karantino periodu užtikrintume Jūsų, Jūsų šeimos ir Jūsų verslo saugumą.

Koronavirusas (COVID-19) palies mus visus ir tik kartu išsaugodami ramybę bei teisingai planuodami veiksmus, galime maksimaliai sumažinti žalą. Atsižvelgiant į greitai besikeičiančius įvykius privalome daugiau nei įprastai saugoti save ir aplinkinius.

Jei Jūsų įmonės veikloje būtų fiksuotas koronaviruso atvejis, maloniai prašome informuoti el. paštu info@argus.lt arba telefonu 1858 ar 8 46 312449. Privalome imtis visų priemonių, kad užtikrintume kolegų, partnerių ir klientų saugumą.

Esame visada pasiruošę priimti jūsų pasiūlymus ir pageidavimus, kad kuo geriau suvaldytume susidariusią situaciją.

Dėkojame už pasitikėjimą.

              Valdybos pirmininkas                    Generalinis direktorius

Ten kur nėra jokių galimybių užtikrinti fizinės apsaugos, pagelbės Mobilieji stebėjimo blokai ir išmaniosios technologijos

Šalies didmiesčiuose dirbantys teisėsaugos pareigūnai priversti nuolatos daug dėmesio skirti vagystėms iš statybviečių. Bene daugiausiai rūpesčių kelia menkai saugomas turtas, kai statomas objektas dar neturi net durų, o dažnu atveju ir elektros energijos. Vagių taikiniu dažniausiai tampa statybinės medžiagos, šildymo bei vėdinimo įranga, netgi buitiniai prietaisai, kurie be priežiūros paliekami vos kelioms akimirkoms.

Mobilūs statybviečių apsaugos sprendimai – viena iš kompanijos Saugos tarnyba „Argus“ teikiamų smarkiai populiarėjančių paslaugų. Mobilūs judesio detektoriai užtikrina aukštą apsaugos lygį.

Jie sugeba identifikuoti bet kokį įsibrovėlį, o užfiksavus judesį pradedamas filmuoti vaizdas iš karto perduodamas į visą parą dirbantį apsaugos postą. Patvirtinus, kad yra pažeidimas, į įvykio vietą vykstą greito reagavimo ekipažas. Tačiau svarbiausia – jog sistema gali veikti visiškai autonomiškai, nepriklausomai nuo to, ar teritorijoje yra energijos šaltinis.

„Tokią įrangą naudojome, saugodami Klaipėdos centre įrengtą Kalėdinę čiuožyklą. Moderni belaidė vaizdo stebėjimo sistema, suveikus judesio detektoriui, įjungia kameras, o vaizdas akimirksniu perduodamas į pultą. Šie įrengimai naudojama pačių įvairiausių objektų apsaugai: statybose, vėjo jėgainių parkuose, žemės ūkyje ir kitur, kur fiziškai užtikrinti apsaugą ganėtinai sudėtinga ir labai brangu. Džiaugiamės, kad šventiniu laikotarpiu galėjome pasirūpinti klaipėdiečių ir jų svečių saugumu bei prisidėjome prie naujametinės nuotaikos kūrimo“, – sakė Aidas Rudys, Saugos tarnybos „Argus“ Fizinės saugos departamento vadovas.

Mobilieji stebėjimo blokai naudojami ne tik siekiant sumažinti galimos vagystės ir kitokios įmanomos žalos nuostolius, bet ir valdyti inventorių, techniką ar kitą turtą.  Blokai padeda sekti bendrą situaciją objekte, be to, operatyviai gali būti perkeliami į kitą vietą. Įranga veikia bet kokiomis oro sąlygomis.

Neturintiems deramos apsaugos policija primena:

nepalikite be priežiūros daiktų, kuriuos lengva pagrobti – dviračių, žoliapjovės ir pan.;

nepalikite kieme daiktų, galinčių padėti vagims patekti į jūsų valdą, pvz. kopėčių;

išvažiuojant iš namų, įsitikinkite, kad uždarėte langus ir užrakinote duris, įjunkite signalizaciją.

Priešgaisriniams „Securiton“ sprendimams Kokybės konkurse įteiktas apdovanojimas – „Metų inovacija 2019“

Vilniaus Gedimino technikos universitete vykusioje konferencijoje – „Technologinis progresas, dirbtinis intelektas, verslo atsakingumas bei skaidrumas asmens ir turto apsaugoje” – nominaciją atsiėmė UAB Saugos tarnyba „Argus“. Bendrovė – oficialus šveicarų gaminamo minėto produkto „Securiton“ atstovas Lietuvoje.

Prestižinis Asmens ir turto apsaugos kokybės konkursas rengiamas jau 11-tą kartą. Jį organizuoja asociacija „Apsaugos verslo grupė“, vienijanti 38-is narius.

Esame dėkingi savo partneriams, besirūpinantiems, jog pačios sėkmingiausios inovacijos neaplenkia mūsų šalies, o pasiekia gyventojus ir visus, kuriems tai nepaprastai aktualu. Iš viso konkursui buvo pristatyta 15-ka paraiškų, tad mūsų komisijai vertinti ir rinktis buvo iš ko. O šių dienų aktualijų kontekste, aišku, jog „Securiton“ turėtų iš esmės pakeisti šalies gaisrų prevenciją. Tai produktas, kuris neturi sau lygių ir gali būti diegiamas ten, kur net sunku žmogui įsivaizduoti“, – renginio metu sakė asociacijos „Apsaugos verslo grupė“ prezidentas Saulius Pridotkas, sveikindamas nugalėtojus.

„Securiton“ priešgaisriniai sprendimai visus žinomus analogus lenkia visais parametrais. Tai šveicarų išradimas, o įrengimų gamybą patikėta Vokietijos specialistams.

„Mūsų konkursui pasiūlytas gaminys pasaulyje naudojamas labai plačiai. Pagrindinis dalykas, išskiriantis jį iš kitų gaminių – sistema labai tiksliai gali identifikuoti oro taršos pokyčius ir sugeba atskirti realų pavojų. Be to, gali nepriekaištingai veikti erdvėse, kur didelis slėgis, šaltis, karštis, vibracija, ir panašiai. Jaučiamės tikrai gerai, kad tarptautiniu lygiu įvertinta „Securiton“ populiarėja ir mūsų šalyje. O tai reiškia, jog gyvensime dar saugiau.  Akivaizdu, šiandien saugos paslaugų rinka yra moderni bei pažangi, o šioje verslo srityje dirbančios įmonės, galėtų būti įtrauktos ir į Bendrąjį  Lietuvos Respublikos gynybos planą“, – kalbėjo UAB Saugos tarnybos „Argus“ valdybos pirmininkas Romualdas Jonaitis, atsiimdamas apdovanojimą.

Kokybės konkurso geriausieji kasmet paskelbiami per konferenciją, kurioje apžvelgiamos saugos paslaugų ir technologijų rinkos tendencijos. Renginyje aptariami teisinės aplinkos pokyčiai, daug dėmesio skiriama situacijai Baltijos šalyse ir ES, bendradarbiavimui su valstybės institucijomis bei kitų rinkos šakų dalyviais, vyksta  intelektualinių saugos naujovių pristatymas, keičiamasi patirtimi ir žiniomis.

Alytaus gaisro žala – daugiau nei  5 mln. Eur: sąlyginai nedidelės investicijos būtų leidę išspręsti begalę problemų

Pastarojo meto didžiausios katastrofos šalyje padariniai – vis dar šalinami, o Alytaus regionas ir visa Lietuva dar ilgai skaičiuos gaisro padangų perdirbimo gamykloje nuostolius. Situacijų specialistai pastebi, kad po kiekvieno tokio rezonansinio įvykio viešinama, ką reikėjo daryti ir kaip turėtų būti, tačiau inovatyviausios nelaimių užkardymo priemonės, kurios seniai žinomos ir naudojamos Vakaruose, dažniausiai ir toliau – ignoruojamos.

Priešgaisrinės apsaugos departamento duomenys rodo, kad įmonės ir gyventojai kol kas nepakankamai rūpinasi prevenciniais sprendimais: per metus šalyje kyla keliolika tūkstančių gaisrų, o nežymus, vos 2,4 proc., jų skaičiaus mažėjimas per tą patį laikotarpį fiksuotas tik gyvenamuosiuose būstuose, greičiausiai, dėl ugniagesių nemokamai išdalintų autonominių dūmų detektorių.

„Daugiausia mirčių gaisro atveju įvyksta, kai žmogus užmiega. Todėl ypač svarbu, kad davikliai tiksliai reaguotų ir informuotų, ypač ten, kur dujinis ar malkinis šildymas. Taip pat būtina, kad detektoriai identifikuotų galimą gaisrą, o ne dūmus – atidarius židinį jie neturėtų pradėti veikti, bet privalo pranešti, jei užsidegė gaminamas maistas ar panašiai. Būtina suprati, kad priešgaisriniai sprendimai yra dėl pačių žmonių ir jų turto saugumo, o ne dėl pastato pridavimo ar kokių nors reikalavimų. Šiandien daviklius labai paprasta susimontuoti ir patiems gyventojams. Tereikia pritvirtinti prie lubų ir įjungti.“, – sako UAB Saugos tarnybos „Argus“ Projektų valdymo departamento vadovas Tomas Jonaitis.

Jo teigimu, įmonių atveju priešgaisriniai sprendimai diegiami, netinkamai suprojektuojant, neįvertinus gamybos proceso, neatkreipiant dėmesio į pavojingas vietas, automatizavimo įrenginius ar net gaminamos bei apdirbamos produkcijos specifikaciją.

„Pavojingiausiuose objektuose dėmesys įspėjimo sistemoms turi būti ypatingai didelis ir svarbus. Iki šiol beveik nesinaudojama seniai išrastais ankstyvos detekcijos dūmų davikliais, kurie kelis kartus greičiau informuoja apie nelaimę nei masiškai naudojami temperatūros detektoriai. Mūsų įrenginėjami, šveicariški, ankstyvos detekcijos – ypatingai jautrūs – nuolat, be perstojo, analizuoja orą, o užfiksavę nuokrypį nuo normos, iš karto aktyvuoja pavojaus signalą. Be to, jie nedaro įtakos vizualinei taršai, todėl gali būti įrengiami koncertų salėse, bažnyčiose ar istoriniuose pastatuose. Gali veikti dideliame slėgyje, ten kur didelė cheminė ar radiacinė tarša, vibracija ir panašiai. Tačiau kaip jau minėjau, mūsų verslininkai per mažai tam skiria dėmesio ir, panašu, jog dažnai net nėra girdėję apie pačius moderniausius priešgaisrinius sprendimus. Vis dėlto pastebime, jog tie, kurie susipažįsta su produktu, yra linkę investuoti į kylančių tokių rizikų prevenciją“, – dėstė T. Jonaitis, kurio teigimu,  šalies draudimo bendrovės taip pat vertina šiuos sprendimus, o klientams, kurie įsirengę „Securiton“ gamintojo sertifikuota VdS priešgaisrinę sistemą, taiko  palankesnes sąlygas.

 „Securiton“ – ankstyvosios detekcijos jutikliai – net iki 3500 kartų jautresni už standartinius taškinius detektorius, kurie gali būti naudojami ypatingomis sąlygomis

Ši sistema tinkama naudoti atšiaurioje aplinkoje, tokioje kaip gilaus užšalimo zonos, sprogimo pavojaus zonos ar objektuose, kuriuose yra didelis užterštumas. Jos veikimas gali būti užtikrintas net ir esant tokiems aplinkos trukdžiams kaip drėgmė ir garai, dulkės, radiacija, stiprios oro srovės ar labai aukšta temperatūra. Inovatyvi sistema yra pritaikyta ir aktuali viešbučiams, muziejams, serverių patalpoms bei įmonėms, vykdančioms gamybą padidintos rizikos objektuose, pvz.: chemijos, dujų, naftos, tepalų, šaldytuvų, medžio apdirbimo, aukšto slėgio produktų gamyba ar perdirbimas ir pan. Dėl estetiškos instaliacijos sistema yra tinkama ekspozicijose, kultūrinio paveldo patalpose ar sveikatingumo įstaigose, taip pat ji gali būti sumontuota esant sudėtingoms konstrukcijoms: laboratorijose, lifto šachtose, dažymo kamerose, suvirinimo dirbtuvėse, angaruose ir kt.

Artėja susikaupimo metas – Vėlinės: Įspėjame – ilgapirščiai šiomis dienomis tampa kaip niekada aktyvūs

Policijos suvestinės byloja, jog didesnės vagystės iš įvairių objektų šalies didmiesčiuose įvykdomos maždaug kas antrą parą. Tuo tarpu lapkričio mėnesio pirmosiomis dienomis tokių įvykių fiksuojama gerokai daugiau. Bene didžiausias vagių grobis pernai lapkričio 1-ąją – Kauno rajone, Seniavos kaime. Iš namo, sugadinus terasos duris, pavogta net 14 tūkst. Eur.

Dažniausiai apie tai, kad neteko turto žmonės policiją informuoja po švenčių. Štai Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pernai lapkričio 2-ą dieną gavo du pranešimus apie vagystes, o lapkričio 3-ią – tris. Vagys dažniausiai darbavosi privačių namų kiemuose ir ūkiniuose pastatuose. Išsinešė arba išsivežė žoliapjoves, benzininius pjūklus, padangas, įrankius.

Panašiai viskas vyko ir Kauno bei Klaipėdos apskrityse. Uostamiesčio vagių grobiu dar tapo nesaugiai palikti dviračiai ir motorinių valčių varikliai.

„Norime atkreipti gyventojų dėmesį, jog net ir saugiai iš pirmo žvilgsnio paliktas įvairus turtas gali tapti lengvu vagių grobiu. Pasitaiko atveju, kai iš aptvertų ir užrakintų teritorijų pavagiami tokie sunkūs daiktai kaip motociklai, sveriantys po 300 kilogramų ir daugiau, ar kiti brangūs daiktai. Perkelia per tvorą ir išsiveža. Todėl prieš išvykstant ilgesniam laikui būtina pasirūpinti saugumu. Mūsų įmonė ne tik teikia fizinės apsaugos paslaugas, tačiau ir konsultuoja. Su specialistais visada verta pasitarti“, – sako UAB Saugos tarnyba „Argus“ Saugos departamento vadovas Aidas Rudys ir pastebi, jog lapkričio pirmosiomis dienomis padaugėja ne tik vagysčių iš įvairios paskirties objektų, bet ir plėšimo atvejų. Be to, vagys šniukštinėja ir prie automobilių, paliktų šalia kapinių.

„Argus“ rekomenduoja gyventojams

Prieš išvykdami pasirūpinkite patikimomis spynomis ir durų sklendėmis, mechaninėmis langų apsaugomis, tinkamu seifo įtvirtinimu. Jei seifo neturite, patariama itin brangius nedidelės apimties daiktus nunešti saugoti į banką. Pasirūpinkite, kad vertingi daiktai (nešiojamieji kompiuteriai, papuošalai, automobilių rakteliai, dokumentai ir kt.) būste nekristų į akis – vagys visų pirma čiumpa tai, ką lengviausia pasiekti. Atsarginio rakto jokiu būdu nepalikite lengvai nuspėjamoje vietoje. O svarbiausia – aktyvuokite apsaugos sistemą. Patartina įsirengti vaizdo stebėjimo kameras, keisti signalizacijos kodus, įspėkite patikimus asmenis – paprašykite išimti iš jūsų pašto dėžutės laikraščius ir žurnalus, nes pilna dėžutė yra signalas, jog savininkas išvykęs ilgesniam laikui.

„Argus“ rekomenduoja verslui

Nepalikite vertingų daiktų vitrinose, arti langų; juvelyrinius dirbinius, grynuosius pinigus objektuose laikykite tik į grindis ar sienas tinkamai įtvirtintuose seifuose ir kuo mažesnėmis sumomis (stambesnes pinigų sumas patariama inkasuoti); nepalikite rakto nuo seifo objekte; specialiomis tvirtinimo priemonėmis pritvirtinkite vertingesnius daiktus prie stalų, grindų ar pan.; uždarykite objekto vidines duris; saugokite informaciją apie objekte laikomas vertybes; kasdien patikrinkite, ar pašaliniai asmenys neuždengė, nesugadino signalizacijos sistemos dalių. Keičiantis darbuotojams, nedelsiant keiskite sistemos išjungimo/įjungimo kodus, keiskite piniginių lėšų inkasavimo laiką, dieną bei vietą. Atsiradus papildomiems stelažams ar prekėms, kurie uždengia apsaugos sistemos dalis, kvieskite specialistus įvertinti rizikas.

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Privatumo politika

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close