fbpx

Dvi dukras užauginusi kolegė, pulto operatorė Galina Komisarova siunčia linkėjimus visoms Mamoms!

Prašau trumpai papasakokite apie save?

Gimiau Klaipėdoje, esu klaipėdietė, baigiau čia mokyklą, o paskui išvažiavau mokytis į Kaliningradą. Baigiau ten universitetą, fizikos mokslus. Grįžusi į Lietuvą pagal specialybę dirbau Radiaciniame saugos centre, pradirbau apie 10 metų, vėliau dėl etatų mažinimo teko išeiti.

Kiek laiko dirbate „Argus”?

Šių metų rugsėjo mėnesį sueis lygiai 13 metų, kai dirbu saugos tarnybos „Argus” centriniame stebėjimo pulte.

Kaip prisijungėte prie saugos tarnybos „Argus”?

Mano brolio žmona dirbo centriniame stebėjimo pulte, tai apie šį darbą jau buvau girdėjusi. Kai darbo netekau, pagalvojau, kad visai nieko būtų pabandyti dirbti tokioje vietoje. Išsiunčiau savo gyvenimo aprašymą dėl šios pozicijos ir mane pasikvietė. Taip ir prasidėjo mano darbas centriniame stebėjimo pulte.

Ar sudėtingas šis darbas?

Pradžioje buvo visai kitoks. Iš pradžių teko darbuotis tik prie vaizdo stebėjimo kamerų, stebėti mokyklas, kad nebūtų pašalinių žmonių. Tik paskui pradėjau dirbti su suveikimais, ekipažų iškvietimais ir visais vaizdo stebėjimais

Per visus metus, kiek čia darbuojuosi, centrinis stebėjimo pultas pasikeitė į gerąją pusę. Ofisas modernus, šiuolaikiškas, pritaikytas mūsų poreikiams. Tik darbo padaugėjo. Tenka reaguoti į suveikimus, stebėti kameras, bendrauti su klientais ir dar dirbti su penkiomis programomis.

Kokie Jūsų pomėgiai, mėgstama veikla?

Labai mėgstu skaityti knygas. Apie fantastiką – mano mėgstamiausios, taip vadinamas LitRPG žanras (redak- toriaus patikslinimas LitRPG – tai naujai

atsiradęs fantas- tikos žanras, pagrįstas kompiuterinių vaidmenų žaidimų subkultūra). Kartais mėgstu tiesiog pasivaikščioti.

Artėja Mamos diena, kaip planuojate švęsti?

Turiu dvi dukras, jos gyvena Klaipėdoje. Planuojame susitikti, pasibūti ir atšvęsti.

Ko palinkėtumėte savo kolegėms šia proga?

Mamos diena – ypatinga proga pagerbti mūsų brangiąsias mamas, kurios užima ypatingą vietą mūsų širdyse. Nuo- latiniame skubėjime ir gyvenimo šurmulyje ši diena sutei- kia mums galimybę sustoti, pagalvoti apie prisiminimus, kuriuos turime su mama, ir parodyti meilę, dėkingumą. Norėčiau pasveikinti visas mamas su viena iš gražiausių pavasario švenčių, Motinos diena, palinkėti joms neišsen- kančios sveikatos, kantrybės ir išminties sunkiomis akimir- komis. Bei tokios pat begalinės laimės ir meilės!

Dėkojame už pokalbį ir kad esate kartu su „Argus“.

Robertas Alekna – bene jauniausias iš kolegų, tačiau patirtimi ir pasiekimais jau lenkia daugelį. Susipažinkite su vilniečiu apsaugos darbuotoju, besirengiančiu atstovauti sportinio šaudymo Lietuvos vyrų rinktinei ir besijaukinančiu skulptoriaus profesiją.

Robertai, trumpai papasakokite apie save. 

Esu 19 metų studentas, studijuoju Dailės akademijoje skulptūrą, profesionaliai užsiimu sportiniu šaudymu. Norėjau šalia studijų susirasti darbo, tėtis pasiūlė prisijungti prie saugos tarnybos „Argus“, kur jis pats dirba ir yra patenkintas. Tai jau trečias mėnuo, kai aš apsaugos darbuotojas.

Kaip derinate, atrodo, visiškai skirtingus užsiėmimus – meną ir sportinį šaudymą?

Lankiau M. K. Čiurlionio menų mokyklą, Dailės skyrių. Tai menas lydėjo mane nuo mažens. Kai reikėjo pasirinkti specializaciją, pasirinkau skulptūrą. Patiko – ir Dailės akademijoje stojau į šią profesiją. Patinka savo rankomis liesti medžiagą ir iš jos kurti. Šalia menų mokyklos dar lankiau ir įvairius sporto užsiėmimus. Labiausiai sužavėjo sportinis šaudymas. Šaudau dvylikto kalibro graižtviniu šautuvu jau ketverius metus.
Kai mokiausi M. K. Čiurlionio menų mokykloje, nebuvo lengva suderinti, nes pamokos tikrai labai intensyvios. Bet šie abu dalykai yra mano aistra.

Kaip sekasi sportiniame šaudyme?

Neblogai. Esu kelis kartus jaunimo grupėje užėmęs antrą vietą, o žiemą vykusiose rungtynėse užėmiau pirmą vietą. Teko dalyvauti varžybose ir užsienyje. Turiu tikslą – patekti į Lietuvos vyrų rinktinę.

O kaip jums sekasi dar šalia savo veiklų dirbti saugos tarnyboje „Argus“?

Labai gerai, esu labai patenkintas. Prieš prisijungiant girdėjau visko apie darbą apsaugos tarnybose, bet tėčiui pradėjus dirbti – tik gerą. Dabar pats galiu patvirtinti, kad tai puiki darbo vieta, patikimas ir rūpestingas kolektyvas, geros sąlygos. Dirbu puse etato, tai galiu suderinti darbinę veiklą su mokslu ir sportu. Vadovas man darbo grafiką sudėlioja taip, kad galėčiau po paskaitų dirbti. Gruodį turėjau sesiją, tai vis tiek susiderinom. Esu labai dėkingas.
Man patinka dirbti renginiuose, dažnai ten dirbu su tėčiu. Smagu, kai galime kartu dirbti.

Kaip sekasi prižiūrėti tvarką renginių metu?
Gerai, žmonės kultūringi, klauso. Gal ir apranga priduoda patikimumo ir solidumo. Neturėjau jokių problemų.

Ar rekomenduotumėte saugos tarnybą „Argus“ savo draugams?
Taip. Nors pats neseniai dirbu, bet jau pakviečiau vieną draugą, kuris jau taip pat pradėjo dirbti.

O kaip leidžiate laisvalaikį po tokios intensyvios dienotvarkės?

Labai mėgstu elektroninę muziką. Savaitgaliais organizuoju elektroninės muzikos renginius, esu organizatorius ir didžėjus.  Sausio mėnesį turėsiu renginį, kuriame planuoju bus apie 300 dalyvių. Patinka gaminti gurmaniškus patiekalus. Retai tai darau, bet kai darau, tai su malonumu. Patinka atrasti naujus skonius, maisto derinius. Gyvenu miške. Pasivaikščiojimai žiemą – mano mėgstamiausiu metų laiku – suteikia ramybės ir įkvėpimo.

Ko palinkėtumėte savo kolegoms?
Kad nenupūstų šiaurus žiemos vėjas. Kad nebūtų šalta tiek lauke, tiek viduje. Šilumos ir ramybės.

Dėkojame, kad esate drauge su argiečiais!

Senelis kalvis ir ūkininkas, vaikaitis – saugos tarnybos „Argus“ greitojo reagavimo ekipažo darbuotojas bei nedidelio verslo plėtotojas. Pristatome kolegą iš Druskininkų Algimantą Slaboševičių, kuris po truputį įgyvendina ir pagrindinę savo svajonę – sugrįžti prie savo giminės šaknų.

Kaip sekasi dzūkams ar jau baravykų pilnos pintinės?
Pasirinkom. Prieš kelias dienas pasirodė grybai, visi išsiilgę, tai pašlavėm. Dabar jau sausa, tai reikia palaukti, kol vėl bus drėgniau ir vėl pridygs.

Papasakokite trumpai apie save.
Lapkričio mėnesį bus dvidešimt metų, kai dirbu saugos tarnyboje „Argus“. Prieš daug metų įkėliau koją ir, va, visus tuos metus dirbu. Pradžioje saugojome sanatoriją, vėliau, kai suformavo greito reagavimo ekipažą, perėjau ten dirbti ir visą laiką čia. Darbas labai patinka, nuolatos veiksme. Dirbu parą, tada

laisvos dienos, per jas mėgstu sportuoti. Su žmona abu einame į sporto salę, kur net nepastebime, kai prabėga dvi valandos. Žmona pirma pradėjo, tada mane išjudino ir sportuojame. Jei praleidžiame, blogai jaučiamės, lyg ko trūktų. Gyvename Druskininkuose, kur daug gražių vietų, tai tik turime laiko ir pasileidžiame tais keliukais. Turiu dukrą, kuriai jau dvidešimt treji. Pabaigė mokslus, pradėjo dirbti, kabinasi į gyvenimą pati, tai mes su žmona turime daugiau laiko savo pomėgiams.

O kokie Jūsų kiti pomėgiai?
Neseniai nusipirkom sodybą šalia Druskininkų, tai visą laisvą laiką leidžiame ten. Pailsime, ten ramu, gera. Po truputį remontuojamės, išbandome daržininkystę. Tai kokį augalą pasisodiname, tai kokią gėlę. Grįžtu prie šaknų. Pats užaugau Lenkijos pasienyje, Lazdijų rajone. Senelis buvo kalvis ir ūkininkavo. Tai moku visus kaimo darbus. Vėliau persikėliau į Druskininkus, gyvenome mieste, o dabar po truputį grįžtame.

Pasitvarkysime sodybą ir gal nuomosime – bus papildomos pajamos. Ji ant ežeriuko kranto, gražioje vietoje. Jei nori geriau gyventi, skirti laiko pomėgiams ar atostogoms, reikia nuolatos judėti. Su žmona dar turime dvi parduotuves, kur prekiaujame lietuviškų gamintojų drabužiais. Toks mažas šeimos verslas, tai veiklos per akis (red.: juokiasi).

 O kaip prisijungėte prie saugos tarnybos „Argus“?
Kariuomenėje tarnavau Vidaus reikalų ministerijos antrame pulke, vykdėm prevenciją, saugojome kalinius. Patiko toks vyriškas darbas, todėl po tarnybos net nesvarsčiau, pasukau tiesiai į saugos tarnybą. Ir patenkintas. Darbas įdomus, atsakingas, kolektyvas geras, įmonė stabili. Jau kiek laiko nuolatos auga, modernėja.

Ar sudėtingas darbas ekipaže, ar tenka nenaudėlius gaudyti?

Visko būna. Miestelis nedidelis, tai visus objektus puikiai žinome. Jei atsiranda naujas, susipažįstame. Žinau koks langas, kokios durys, visada nuodugniai apžiūrime. Negalime nieko praleisti, kad nepadarytume klaidų. Svetimą turtą saugome kaip savo.

Druskininkuose daug sanatorijų, barų, kur tenka pabendrauti  su pavartojančiais. Atvažiuojam būna – daug emocijų, bet aš visada bandau pagalvoti, kodėl jis taip elgiasi, gražiai pakalbinu ir nusiramina. Psichologais dirbame (red.: juokiasi). Kartais reikia ir palaikyti, kol nusiramins ar kol perduosime policijai. Bet dažniausiai susitariame gražiuoju.
Pas mus daug sodybų nutolusių. Dažnai šeimininkai išvyksta, pamiršę užrakinti duris ar kokį langą palieką, tai skubam į pagalbą. Informuojame, tai žmonės būna labai dėkingi. Teko ir vagį pagauti. Kartą atvažiavę radome apvogtą sodybą, greitai apklausėm kaimynus, pradėjom ieškoti ir radom įtariamąjį, kurį atidavėm atvykusiai policijai.

Ko palinkėtumėte savo kolegoms?
Važiuoti į priekį, kuo daugiau gyveni, tuo daugiau mokiniesi. Visiems sveikatos, stiprybės…

kaip savo. Druskininkuose daug sanatorijų, barų, kur tenka pabendrauti

Pristatome ilgametį „Argus“ darbuotoją, kuris prieš keturis dešimtmečius, būdamas 14-os, jau buvo pakviestas į SSRS jaunučių (iki 15 m.) futbolo rinktinę, o 1985 m. kartu su Valdu Ivanausku atstovavo SSRS elitinei komandai Pasaulio jaunimo čempionate. Vienas iš geriausių visų laikų Lietuvos futbolininkų, kolega Rolandas Bubliauskas, šiais metais apdovanotas Įmonės platininiu ženkleliu, ištikimas Klaipėdai, kur prabėgo ir didžioji dalis jo sportininko karjeros.

Rolandai, trumpai pasakokite apie save?

Gimiau 1966 rugsėjo 10 d. Klaipėdos mieste, kur ir lankiau bei baigiau mokyklą. Nuo dešimties metų pradėjau žaisti futbolą. Vienose rungtynėse, kai buvau keturiolikos, mane pastebėjo Tarybų sąjungos rinktinės treneris ir pakvietė į U-15 jaunimo rinktinę. Nuo penkiolikos metu žaidžiau tai vienoje, tai kitoje rinktinėje. 1984 m. su U-16 tapome Europos vicečempionais, nusileidome tuo metų Vakarų Vokietijos komandai. Tais pačiais metais teko atstovauti ir aštuoniolikmečių rinktinę, su kuria taip pat tapome vicečempionais. Tąkart Maskvoje nusileidome Vengrijai. Kitais metais, 1985 m., Pasaulio čempionate  su jaunimo rinktine iki dvidešimties metų (U-20) iškovojome ketvirtą vietą. Nuo 15 metų žaidžiau Klaipėdos „Atlanto“ vyrų komandoje.

Įspūdingi Jūsų pasiekimai, ar nesvarstėte palikti Klaipėdą ir žaisti pajėgesnėse komandose?

Kvietė mane ir geriausios Maskvos, Sankt Peterburgo ir net Kijevo „Dinamo“ komandos. Siūlė ir stipendiją, kuri buvo kelis kartus didesnė už gerą darbo užmokestį Lietuvoje, bet atsisakiau. Esu lojalus Klaipėdai, mėgstu stabilumą, man gerai, kur esu. Kiekvieną mėnesį po kelias savaites išvykdavau į įvairias sporto stovyklas, rinktines, rungtynes, bet visada sugrįždavau į „Atlantą“ ir Klaipėdą. Kai tik baigiau mokyklą, 1984 m., mane paėmė į „Vilniaus Žalgirio“ pagrindinę sudėtį. 1986 m. vedžiau, grįžau į Klaipėdą ir į „Atlantą“. Iki 1990 metų atstovavau „Atlanto” klubą. Po nepriklausomybės atgavimo dėl nutrūkusio finansavimo mus perėmė tuo metu stipri gamykla „Sirijus“.  Su šia komanda dalyvavom Lietuvos čempionatuose.  1990 metais Klaipėdos „Sirijus“, nukovęs visas pajėgiausias Lietuvos komandas, tapo šalies čempionu ir iškovojo Lietuvos futbolo taurę. „Sirijaus“ triumfo jau 30 metų, iki šių dienų, nepavyko pakartoti nė vienam pajūrio klubui.

Kokia Jums svarbiausia pergalė?

Daug jų buvo ir visos svarbios: SSRS moksleivių spartakiadoje (1984 m.) – 2 vieta. 1984 m. Europos jaunučių (iki 16 m.) ir jaunių (iki 18 m.) vicečempionas. 2 kartus Lietuvos čempionas (1987 m., 1990 m.), bet išskirčiau VIII SSRS tautų spartakiadą (1983 m.), kur su Lietuvos rinktine tapome čempionais.  Tais metais tapau jauniausiu futbolo sporto meistru, man tuo metu buvo 16 metų. Teko žaisti su Valdu Ivanausku, dažnai susitikdavome įvairiose rungtynėse.

Ar teko žaisti užsienio klubuose?

Taip, žaidžiau Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos klubuose.  

Kada prisijungėte prie saugos tarnybos „Argus“ ir kodėl?

Futbolininko karjerą baigiau 33 metų. Klaipėdoje jau veikė „Argus“, buvo patikima įmonė, pažinojau jos generalinį direktorių Romualdą Jonaitį, kuris  ne tik mėgo futbolą, bet ir buvo jo rėmėjas. Įmonės reputacija buvo puiki tai, kai Romualdas pakvietė, prisijungiau. Tuo metu kūrėsi elektroninė apsauga, pradėjau dirbti Centriniame pulte, vėliau perėjau į techninį skyrių, dar vėliau – į servisą. Teko būti atsakingam ir už visų meistrų darbą, o dabar jau ketvirti metai esu projektų vadovas. Organizuoju įvairių apsaugos sistemų diegimą dideliuose objektuose, skaičiuoju sąmatas.

Nuo futbolininko iki apsaugos sistemų techniko. Kur teko mokytis technologijų?

Mėgstu domėtis naujovėmis, todėl visada ieškojau inovatyvių sistemų, analizavau, kaip jos veikia, kur pritaikomos, testavau ir diegiau. Viską išmokau pats. 

Jei Jūsų klausia, ar reikia apsaugos sistemos ir kokios, ką patariate?

Žinoma, kad reikia. Visada rekomenduoju, kad žmogui būtų patogu ir lengva valdyti. Kad ir apsaugos ir priešgaisrinės sistemos būtų integruotos, o valdyti būtų galima paprastai iš saugaus telefono.  Sistemas rekomenduoju, įvertinęs poreikį – gali apimti įeigos, įvažiavimo, video, priešgaisrinė ir pan. Svarbiausia, kad žmogui būtų lengva valdyti ir kad sistema užtikrintų saugumą.

Šiemet gavote „Argus“ platininį ženkliuką su deimantu už profesionalų 25–erių metų darbą? Ar niekada nesvarstėte išeiti ir pabandyti dirbti kitur?

Turėjau įvairių pasiūlymų, bet, jei man gerai, aš nelinkęs dairytis aplink ar keisti. Mėgstu pastovumą. Mūsų įmonės kolektyvas draugiškas, vadovai geri, generalinis direktorius tolerantiškas, supratingas, bet kada gali pasikalbėti. Esu ir daug žmonių pakvietęs prisijungti prie „Argus“. Kai mato tavo pavyzdį, aplink geri atsiliepimai, tai lengva ir rekomenduoti. 

Kaip ilsitės po darbo? Ar dar žaidžiate futbolą?

Mėgstu aktyvų poilsį, minu dviratį, su žmona daug vaikštom. Futbolo rimtai nebežaidžiu, tačiau praktikuoju su anūku kiekvieną savaitgalį. Pasidalinu patirtimi ir pajudu, paprakaituoju (red.: juokiasi). Anūkui septyneri, mėgsta krepšinį ir futbolą – krepšiniu domisi, o sportuoja futbolą. Smagu, kad galiu pasidalinti patirtimi ir kartu praleisti laiką. 

Ko palinkėtumėte Įmonei, kolegoms ir sau bendrovės gimtadienio progą?

Šiuo laikotarpiu viskas labai keičiasi, keičiasi pasaulis, technologijos. Svarbu ir mums nestovėti vietoje, o domėtis, diegti naujoves ir keistis kartu. Labai svarbu neužsisėdėti vienoje vietoje, o nuolatos judėti, tobulėti. Bet žinoma svarbiausia – sveikata, kad visi būtume sveiki!

Dėkojame už šiltą ir labai įdomų pokalbį.

Modestas Skapas paragavęs emigranto duonos, sugrįžo ir įsiliejo į argiečių gretas: labiausiai vertina lankstų grafiką, kuris leidžia užsiimti mėgstama veikla kaime, netoli Ukmergės.

Modestai trumpai papasakokite apie save.

Dirbu Saugos tarnybos „Argus“ Utenos skyriuje, Ukmergės mieste. Greitai jau bus 9-eri metai, kai esu šios įmonės darbuotojas. O man pačiam – ne už kalnų 38-eri, šeimos ir vaikų kol kas neturiu. Mėgstu viską darytis pats. Daug laiko praleidžiu sodyboje, kurią šiuo metu atnaujinu. Neturiu televizoriaus, naujienas seku internete. Patinka internete žiūrėti filmukus, kaip patiems pasidaryti, meistrauti. Taip pat mėgstu žiūrėti komedijas. 

Tai gal ūkininkaujate?

Ne. Mėgstu kaimą, bet ūkio neturiu. Iš gyvūnų turiu tik šunį – mišrūną: haskis su buterjeru. Augintinis su abiejų veislių bruožais, tai reikia gerai saugoti, nes mėgsta pasilakstyti. Šiuo metu pats atsinaujinu sodybą, patinka viską pačiam daryti. Jei ko nemoku, pasižiūriu internete ir bandau. Taip pasistačiau šiltnamį, vištidę. Tiesa vištų nebeauginu, bandžiau prieš kelerius metus, bet nustojau. Šiltnamyje anksti pavasarį auginu salotas, svogūnus, vėliau pomidorus ir agurkus.

Tai gal ir konservuojate daržoves?

Taip, daugiausia burokėlius, pagal mamos receptą (red.: juokiasi). 

O maistą gaminti mėgstate? Koks mėgstamas patiekalas? 

Ir taip ir ne. Dirbau prie maisto, tai moku. Labiausiai patinka sumuštiniai su lašiša ar saliami dešra, su mozarelos sūriu ir bazilikais. Iš karštų patiekalų – tradicinės keptos bulvės (red.: juokiasi). 

Įmonėje dirbate jau 9-erius metus. Kas patinka darbe?

Esu pakeliavęs, gyvenau ir dirbau Anglijoje, bet visada traukė sugrįžti namo. Gavau patirties, pamačiau pasaulio, o įgytas žinias norisi pritaikyti Lietuvoje. Darbas man patinka, nes patogus ir lankstus darbo grafikas, draugiškas kolektyvas, labai gerai sutariame. Taip pat džiugina, kad suteikia daug galimybių papildomai užsidirbti. Kiek tik pasiūlo, visada sutinku. Patinka saugoti renginius, pamatyti, bendrauti su skirtingais žmonėmis. Darbas parduotuvėje reikalauja tam tikrų įgūdžių. Reikia būti pastabiam, taktiškam, dažnai ilgapirščiai bando mus išprovokuoti, turi juos atpažinti ir apsaugoti klientų turtą. Jei kas klaustų, visada rekomenduočiau ateiti į „Argus“. Tvarkinga įmonė, suteikia lankstų darbo grafiką ir galimybę užsidirbti papildomai.

O kaip po atsakingo darbo ilsitės?

Mėgstu aktyvų poilsį. Po naktinės pamainos pamiegu, pavalgau, o tada minu dviratį per miško ar lauko takelius. Ieškau naujų vietų, patinka keliauti Lietuvoje, lankyti naujas vietas. Traukia ir kelionės po užsienį, bet ir Lietuvoje dar tiek visko galima naujai pamatyti. Šią vasarą tuoj bus atostogos, važiuosiu į Palangą prie mūsų jūros, o grįžęs darbuosiuosi sodyboje. 

Ačiū už įdomų pokalbį, o pabaigai – ko palinkėtumėte kolegoms?

Stiprybės darbe ir ramybės. Mūsų darbas labai atsakingas, dažnai stengiasi mus išprovokuoti, todėl svarbu nepasiduoti ir būti visada taktiškiems.

Kalbiname kolegą argietį Raimundą Jucių, kuris atsakingai atliko pareigą ir tik jo dėka buvo išvengta skaudžios nelaimės bei nuostolių. Pats jis turi ir nuostabų pomėgį.

Raimundai, kodėl nustojus veikti signalizacijai vis dėl to nuėjote patikrinti?

Mūsų darbe ypač svarbus budrumas ir atsakomybė. Nors signalizacija greitai atsistatė ir pavojaus nebebuvo, bet vis tiek nusprendžiau apžiūrėti. Ir džiaugiuosi, kad savo pareigą atlikau. Taip išsaugojome Kliento turtą, o „Argus“ suteikė kokybiškas paslaugas.

Kiek laiko dirbate Saugos tarnyboje „Argus“?

Su pertraukomis jau šešiolika metų. Didžiąją laiko dalį dirbau objekte, užtikrindamas saugumą Klaipėdos tabako gamybos fabrike, buvau pamainos vyresnysis, dabar dirbu kitoje gamykloje.

Kaip keitėsi Jūsų darbas, Įmonė, Klientai?

Įmonė plėtėsi, kai pradėjau dirbti, paslaugas teikėme tik Klaipėdoje, dirbo apie 300 darbuotojų, o dabar beveik 1000, tai labiau užaugome. Kai pradėjau dirbti, biuras buvo Klaipėdos daugiabutyje, dviejų kambarių bute. Algas mokėdavo grynaisiais, dar kortelių nebuvo, stovėdavome eilėje.

Kokius įvykius iš profesinės veiklos labiausiai atsimenate?

Dirbau atidarant Vilniaus miesto savivaldybės naują pastatą ir prekybos centrą „Europa“. Sostinėje tuo metu tik kūrėsi Įmonė, dirbo jauni vyrukai. Tai mus su patirtimi pakvietė iš Klaipėdos, gyvenome Vilniuje su pertrauka beveik mėnesį.

O kaip atgaunate jėgas po atsakingo darbo?

Esu žygeivis. Esame su bendraminčiais įkūrę žygeivių klubą „Gargždų jungtinės pajėgos“. Susitariam ir važiuojam beveik kiekvieną savaitgalį į žygį. Labai patinka, atrandam ir pamatom kitokią Lietuvą, kurios pro mašinos langą nepamatytum. Daugiausiai esu nuėjęs

40 km, o šiaip optimalus atstumas yra 25 km. Mūsų klubas ne tik dalyvauja, bet ir patys organizuojame. Padėjome žiemą organizuotį naktinį žygį iš Kretingos į Klaipėdą, o šiais metais organizuosime „Lituanikos žygį” Stepono Dariaus gimtinėje devyniasdešimties metų Skrydžio per Atlantą atminimui. O šiaip esu didelis optimistas, nemėgstu bambeklių (red.: juokiasi).

 Kas jus žavi šiame darbe?

Kolektyvas, turiu nuostabų vadovą, beje, Simas buvo mano mokinys, prisijungė prie „Argus“ visai jaunas, dar mokslų nebaigęs. Važiuodavo į darbą dviračiu. Visko išmokiau. Jis šaunuolis, baigė mokslus ir tapo vadovu. Dirba labai profesionaliai.

Ko palinkėtumėte savo kolegoms?

Budrumo, atsakomybės jausmo, kas mūsų darbe labai svarbu.

Dėkojame už pasidalinimą savo patirtimi ir prisiminimais apie Įmonę.

Laisvalaikiu žvejoja lynus, grybauja ir keliauja po šiltuosius kraštus. Pristatome kolegę – Astą Zibartienę iš Mažeikių rajono 

Prašau trumpai papasakokite apie save.

Gyvenu Spurganų kaime, kurio pavadinimas kilęs nuo to, kad jame augo apyniai su vešliomis spurgomis. Ūkininkaujame, turim šilauogių ūkį. Esu laimingai ištekėjusi, santuokoje jau beveik 40 metų. Auginame keturis šunis. Kaip priklauso kaime, turime daržą, šiltnamį. 

Tai ar jau pasodinote pomidorus?

Dar ne, dar šaltą, daigelius auginu dabar, po kelių savaičių, kai sušils, keliaus į šiltnamį. 

Ar didelis šilauogių ūkis? Sunku šiuos augaliukus sodinti, reikia gilių duobių… 

Turime 600 krūmų. Sodinti kaip sodinti, sunkiau yra prižiūrėti: ravėti, genėti, patręšti. Daugiausia reikalų būna, kai reikia skinti. Tada imu atostogas, nes daug darbo. Tai mano tradicinės atostogos rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais, kai derlių reikia nuimti. Iš uogų sau verdame uogienes, likusias parduodame. 

Kokie Jūsų pomėgiai? 

Žvejoti ir grybauti.  Dar mėgstame keliauti po šiltus kraštus, kai Lietuvoje šalta. Aplankėm, Egiptą, Tunisą, Turkiją, nemažai Europos šalių. Dabar vyras svajoja apie Kiniją, bet sakau ten tai nevažiuosiu, nenoriu kirmėlių valgyti (red.: juokiasi). 

Tai kaip sekasi žvejoti? Tikriausiai namie žuvies netrūksta?

Turime kieme du tvenkinius, auginame karpius, plačiakarpius, starkius, bet labiausiai patinka žvejoti ežere. Išplaukiu su valtele ir galiu ilgai žvejoti, išpučia vėjas visą galvą ir mintis. Dabar kateriukas sugedo, vyrui pasakiau, jei nesutvarkys, bus skyrybos (red.: juokiasi). Labiausiai patinka žvejoti lynus. Pagaunu ir paleidžiu. Taip ir savo tvenkiniuose, pagauname, pažiūrime, kiek užaugo, ir paleidžiame. Žvejoju jau daug metų, gal nuo dešimties pradėjau. O valgymui nusiperkame iš turgaus (red.: juokiasi), gaila savo, kartais ešerių pasigauname.

Ar turite mėgstamą posakį

Nebūna, kad visada nesiseka. Vieną kartą pasiseks. 

Artėja mamos diena, kaip švęsite? 

Atvažiuos dukra su šeima, vyras paruoš šašlykus, kepsime ir bendrausime.  Šašlykai vyro atsakomybė (red.: juokiasi). 

Kiek laiko dirbate „Argus“? 

Apie 10 metų.  Dirbu ledų fabrike. Darbas pamainomis. Vieną pamainą atidirbi ir trys laisvos. Labai patinka, galiu derinti su ūkininkavimu. Kolektyvas labai draugiškas, nusistovėjęs ir susigyvenę jau. Vadovas Gintaras labai gera žmogus, viską suorganizuoja, suderina, kad visiems tiktų ir būtų gerai.  Esu rekomendavusi ir savo drauges bei jų dukras prisijungti.  

Ko palinkėtumėte kolegoms?

Sveikatos, ištvermes, gerų santykių.

Dėkojame už linksmą pašnekesį.

Metus pradedame pokalbiu su ilgamečiu Įmonės darbuotoju iš pajūrio Audriumi Midveriu. Šmaikštus, rūpestingas ir gerbiamas savo kolektyvo.

 Kaip galėtumėte save pristatyti keliais sakiniais?

Esu vieno vaiko tėvas. Nors jau ne vaikas, o mergina. Buvęs futbolininkas, dabar medžiotojas.

 Buvęs futbolininkas, prašau plačiau papasakokite.

Nuo mažens žaidžiau futbolą, atstovavau ir saugos tarnybą „Argus“, kol traumos negavau. Turėjau du lūžius ir baigiau žaisti. Paskutinės rungtynės buvo atstovaujant „Argus“ prieš policiją. Rungtynių metu lūžo pirštas ir gydytojai uždraudė žaisti, kitaip sakė teks atsisveikinti su pirštu. Visą laiką buvau vartininkas, labai patiko ir brolis žaidžia futbolą taip pat vartininko pozicijoje. Čia gal įgimta mūsų šeimoje (juokiasi). Laisvalaikiu patreniruoju savo krikšto sūnų, tai ir jis nori būti vartininku. Gal savo pavyzdžiu auklėjame.

 O kiek laiko medžiojate, koks didžiausias laimikis, tikriausiai žvėrienos namuose netrūksta?

Jau 14 metų medžioju, didžiausias sumedžiotas laimikis elnias. Medžioju visus metus, vasarą – šernai, žiemą – visi kiti: elniai, briedžiai, stirnos, usūriniai šunys, barsukai, ožiai – stirninai. Žiema žvėris maitiname, vasarą patys suranda maisto.

 Tai žvėrienos namuose netrūksta? Gal mėgstate ir gaminti?

Namuose žvėrienos turime, o kiaulienos vat trūksta, tik per šventės valgome (juokiasi). Taip, labai mėgstu gaminti įvairius patiekalus iš žvėrienos. Neseniai šeimynai gaminau elnienos karpačio. Dariau pirmą kartą, bet išėjo super.

 Kiek metų dirbate saugos tarnyboje „Argus“?

Jau esu senbuvis. Šių metų balandžio 20 d. bus devyniolika metų. Puikiai atsimenu, kaip mane Julija (red. Pastaba Personalo vadovė Julija Deksnienė) priėmė dirbti. Atėjau į darbo pokalbį ir jau po valandos sulaukiau jos skambučio, kad galiu pradėti darbą. Buvau priimtas apsaugos darbuotoju, šioje pozicijoje dirbau metus laiko, vėliau greito reagavimo ekipaže, dar vėliau Kretingos direktoriaus laikinu pavaduotoju, tuomet Kretingos vadovu, dar vėliau Kretingos – Palangos vadovu, o dabar Kretingos – Palangos poskyrio vadovas. Labai patinka darbas.

 O kas jums darbe patinka?

Patinka dinamiškas darbas, nėra monotonijos. Iš vakaro susiplanuoji, o ryte viskas gali kardinaliai pasikeiti. Patinka bendrauti su Klientais, smagu, kad jie jau daug metu dirba su mūsų bendrove. Patinka rūpintis renginių apsauga. Malonu, kai įvertina, pastebi… Gruodžio 31 d. saugojome du renginius, viename žinomas atlikėjas Saulius Prūsaitis nulipo nuo scenos ir padavė man ranką. Per 19 metų tai pirmas kartas, kai pasveikino mane prieš visą koncertų salę. Per tuos darbo metus teko beveik visas žvaigždes saugoti, kai kurių ir asmeninius telefonus turiu. Mūsų atsakomybė yra pasirūpinti saugumu, todėl mokame bendrauti ir su aršiais žmonėmis. Visur svarbiausia pagarba, tada galima ir susikalbėti, susitarti. Žinoma, labai patinka, kai Klientai laimingi, padėkoja ir sugrįžta vėl ir vėl. Ir gruodžio 31 d. buvo malonu, kai po koncerto vienas pasakė, kad labai patiko apsaugos darbas.

Turime ir iššūkių, visko būna… Tenka ir sudėtingas situacijas aiškintis. Kartą gavome gaisro suveikimą, nuvažiavo ekipažas, rado gaisrą, išdaužė langą, ištraukė, išgelbėjo žmones, iškvietė tarnybas. Likvidavus gaisro padarinius kažkuris iš jų atėjo, padėkojo už išgelbėtą gyvybę ir paklausė: „O kas atlygins nuostolius už sulaužytą stiklo paketą?“.

 Kaip sekasi dirbti dabartinėse pareigose? Girdėjome daug gražių atsiliepimų apie jus, kaip vadovą.

Labai gerai sutariu su savo komanda. Turiu auksinį kolektyvą, vasarą siekia iki šimto žmonių. Visais pasitikiu. Kiekvieną žinau, pabendrauju, atkreipiu dėmesį į jų poreikius ir galimybes. Pagal tai ir darbus paskirstau, kiekvienas turi savo vietą skyriuje. Viską padaro. Kartu į renginius važiuojame. Labai juos gerbiu. Kada paprašysi, visada sutinka. Jei nepakviečiu dar supyksta (juokiasi).

 Kaip per tuos devyniolika metų keitėsi apsaugos darbuotojo darbas?

Prasiplėtė apsaugos apimtys. Jei ankščiau buvo tik fizinė sauga, tai dabar Klientams reikia kompleksinių apsaugos paslaugų iš vienų rankų. Mūsų paslaugos apima fizinę, elektroninę, priešgaisrinę saugą. Atliekame ir kitas ne apsaugos funkcijas, pvz. turime naftos gavybos operatorius. Šiandien Klientams vien apsaugos darbuotojo neužtenka, reikia ir technologijų ir profesionalių patarimų. Mūsų ekipažai dabar naudojasi moderniomis programomis, žinoma, ir navigacija labai padeda, kurios prieš 19 metų nebuvo. Centrinio pulto darbuotojai 24/7 stebi mūsų saugomus objektus taip pat moderniomis technologijomis.

 Kokiomis savybėmis turi pasižymėti geras apsaugos darbuotojas?

Pagrindinė savybė – turi sąžiningai dirbti. Atsirinkdamas matau iš pirmų minučių, ar galės kandidatas dirbti apsaugos darbuotoju. Atsirinkau savo kolektyvą ir visas branduolys dirba 8 – 10 metų mūsų bendrovėje. Vienas darbuotojas net daugiau už mane dirba.

 Ar įsivaizduojate kaip pasikeis apsaugos darbuotojo darbas ateityje?

Saugos paslaugų visada reikės, augs Klientų lūkesčiai, o mes vis išmanėsime, kad užtikrintumėme Klientų poreikį.

 Ko palinkėtumėte savo kolegoms 2023 m.?

Svarbiausia sveikatos, gerų metų ir naujų  objektų. Ir čia gali prisidėti kiekvienas darbuotojas, teikdamas profesionalias paslaugas, tinkamai reprezentuojantis Įmonę. Esame labai matomi ir Klientai mus vertina iš mūsų išvaizdos ir darbų, esame Įmonės vizitinė kortelė. 

 Dėkojame už įdomius prisiminimus, pasidalinimą dabarties aktualijomis ir įžvalgas.

„Argus“ apsaugos darbuotoja Daiva Jurgutienė sako, kad šiame darbe svarbu išlavinta akis: „turi žmogų perprasti, jau kai jis į parduotuvę įeina – turi permatyti, ką jis yra sumąstęs“

Gal galite trumpai prisistatyti, papasakoti apie save, šeimą, pomėgius?

Esu kilusi iš Skuodo rajono. Turiu keturis vaikus. Šiuo metu vis dar auginu vieną nepilnametį sūnų. Gyvenu su juo Palangoje. Čia dirbu ir nuomojuosi butą, sūnus lanko Palangos senąją gimnaziją, dvyliktą klasę. Viena iš dukrų yra pasekusi mano pėdomis, dirba „Argus“ jau šešerius metus, tuo tarpu aš – septynerius. Per išeigines daug vaikštau prie jūros, po parkus, važinėju dviračiu, vasarą prižiūriu savo sodyboje gėlynus, puoselėju aplinką, na ir, kaip būdinga moteriai, laisvalaikiu užsiimu saldžiais kepiniais.

Koks skaniausias patiekalas Jūsų vaikams ir Jums?

Viskas patinka. Ir čeburekus dažnai išverdu, ir picas kepu, žodžiu, visi tokie kepiniai.

Minėjote, kad dukra dirba „Argus“. Kaip Jūs dukrą pakvietėt?

Jai patiko, ji žavėjosi tuo darbu. Iš mano pasakojimų matydavo, koks darbas, na, ir susidomėjo. Paskambinau poskyrio vadovui, sakau gal atsirastų vietelė naujai darbuotojai, taip dukra ir atėjo.

Ką patartumėte, jeigu Jūsų aplinkoje žmonės ar pažįstami svarstytų prisijungti prie saugos tarnybos „Argus“?

Jeigu tas darbas patinka, kaip sakoma, patinka sistema, būtinai siūlyčiau, kad prisijungtų. Bet tik tiems, kurie tikrai nori atsiduoti tokiam darbui, o ne tik šiaip ateiti atsėdėti valandas. Esu iš tų, kas pilnai atsiduoda savo atliekamam darbui, juk čia yra nelengva.

Kur Jūs daugiausia dirbate?

Dirbu parduotuvėje. Kartais dirbu renginiuose, jeigu reikia žmonių. Važiuoju ir į Palangos koncertų salę, ir kur tik reikia – niekad neatsisakau. Kada tik pakviečia, tada ir pagelbėju, net ir per išeigines.

Sakėte, kad „Argus“ dirbate septynerius metus? Kas labiausiai patinka darbe?

Liepos pirmą šiemet suėjo aštuoneri metai. Man labai patinka stebėti, žiūrėti, tvarką palaikyti. Stengiuosi atsakingai dirbti. Pavestas užduotis atlieku kruopščiai.

Sakykite, kokių įgūdžių reikia tokį darbą atliekant?

Visų pirma – kantrybės ir bendravimo. Reikia ir stebėjimo, tos akies, turi matyti, kaip sakoma, turi žmogų perprasti, jau kai jis į parduotuvę įeina – turi permatyti, ką jis jau yra sumąstęs.

Labai įdomu. Jūs jau galite nustatyti, ar žmogus ateina su blogais ketinimais? Iš ko atpažįstate?

Žvilgsnis ir judesiai – blaškosi. Jau tokie yra, kad ateina su tikslais „kaip čia ką”, matyti jų planai, kai blaškosi po parduotuvę. Kiti tiesiai prie lentynos nueina, bet jau iš karto matai, ką jie veikia. Na va taip ir reikia stebėti, bet tas viskas palaipsniui išsiugdo, tie įgūdžiai. Visko būna. Ir bėga, ir vejamės, ir policiją kviečiuosi, ir spaudžiu iškvietimo mygtuką. Būna ir geranoriškai prie lentynos prieini ir pasakai, kad taip negalima, prašau ištraukti iš rankinuko, ką įsidėjote. Būna atsiprašinėja, būna visaip, kiti sako „ne, aš netyčia, aš čia netyčia, aš pirksiu“. Kartais tenka padėti, ar nepasiekia iš lentynos, ar reikia daiktą paduoti, kokią prekę, ar nurodyti, kurioje vietoje ji yra, kurioje vietoje maždaug ieškoti. Įvairios pagalbos prireikia. Niekada neatsisakau, visada padedu, kai tik galiu.

Ką galėtumėte palinkėti savo kolegoms?

Visko pasitaiko tam mūsų darbe. Kantrybės, supratimo, išklausymo žmonių. Kartais užtenka išklausyti, kartais pašnekėti – ir nusiramina, visas žmonių pyktis atslūgsta čia pat vietoj. Ir, atrodo, pradedi šnekėti ramiai, ramiai, ir tie žmonės nusiramina, nebelieja to pykčio ir išeina geros nuotaikos.

Dėkojame už savo istorijos pristatymą ir džiaugiamės, kad esate kartu.

Kodėl nusprendėte įsidarbinti saugos tarnyboje „Argus“? Kaip sugalvojote pasirinkti šią, stereotipiškai vyrišką, profesiją?

Prieš pradedama dirbti „Argus“, 27-erius metus dirbau duonos kombinate, tačiau įmonė bankrutavo. Vieną kartą pamačiusi parduotuvėje dirbantį apsaugos darbuotoją, susidomėjau šia profesija. Tokio pobūdžio darbas nors ir nelengvas, bet man pasirodė įdomus. Taip ir nusprendžiau paskambinti į saugos tarnybą „Argus“. Sulaukiau pasiūlymo dirbti parduotuvėje, tačiau atsisakiau, nes labiau norėjau dirbti objekte. Net pusę metų laukiau norimos pozicijos.

Ar visada dirbote tame pačiame objekte?

Ne, dirbant „Argus“ nesu turėjusi pastovaus objekto. Teko dirbti prie įvairių: šaldytuvų, Malkų įlankos… Šiuo metu dirbu konteinerių terminale.

Kaip atrodo Jūsų darbo diena?

Į mūsų konteinerių terminalą yra atvežami daužti automobiliai iš Vokietijos, JAV. Mes su kolegomis turime juos priimti, nufotografuoti bei apžiūrėti, ar atvežtose transporto priemonėse nėra detalių iš kitų automobilių. Taip pat mes privalome atidžiai patikrinti, ar transporto priemonė turi ne tik išduotą licenciją, bet ir tvarkingai užpildytus dokumentus su reikiamais antspaudais. Antspaudai yra skirti tam, kad dispečeris duotų leidimą išvežti tą automobilį. Iš Jūsų kolegų girdėjome, kad visada spinduliuojate pozityvumu, Jūsų veidą puošia šypsena, nors atliekate sudėtingą ir atsakingą darbą. Koks yra tokio nusiteikimo receptas? Žinoma, būna visokių dienų, tačiau stengiuosi išlikti pozityvi, o tą nuotaiką spinduliuoti ir kitiems. Kartais sulauktas net ir vienas gražus žodis iš aplinkinių ar kolegų mane priverčia nusišypsoti. Ne veltui yra sakoma, kad šypsena atrakina visas duris.

Jei teisingai supratau, Jūs dažniausiai dirbate lauke?

Taip. Kadangi didžiąją darbo laiko dalį praleidžiu lauke, turiu darbui skirtą specialią aprangą ir avalynę, kuri būna pritaikyta tiek vasarai, tiek žiemai. Pavyzdžiui, žieminiai darbui skirti batai yra neperšlampantys, nepraleidžiantys vandens, todėl net ir dabar, tirpstant sniegui, dirbti lauke yra jauku, patogu, nebaisu peršalti ar susirgti.

Gal turite kokią įsimintiną, įdomią istoriją iš darbo saugos tarnyboje „Argus“?

Prisimenu vieną atvejį, kuris įvyko tada, kai poste dirbau dar tik antrą mėnesį. Atvažiavo tralas (red.: automobilvežis) su trimis vienodo pavadinimo motociklais: du iš jų buvo daužti, o vienas – geros būklės. Nors vairuotojas buvo jaunas, tačiau jis skirstė man nurodymus ir liepė pradėti visą procesą nuo gero, nedaužto motociklo. Paprašius jaunuolio padiktuoti numerius, jis įtartinai žiūrėjo į savo delnus ir negalėjo niekaip to padaryti. Vėliau paaiškėjo, kad jam priklauso tik du sugadinti motociklai, o geros būklės transporto priemonė yra ne jo. Jei būčiau neužlipusi ant tralo ir nepamačiusi, kad minėtas motociklas nėra tos pačios markės, vaikinas būtų prieš mano akis pavogęs 80 tūkstančių eurų kainuojančią transporto priemonę. Kitą dieną po šio įvykio sulaukiau vyro vizito, kuriam iš tikrųjų priklausė minėtas motociklas. Labai džiaugiuosi, kad atidžiai atlikau savo darbą ir užkirtau kelią nusikaltimui, todėl šį įvykį prisiminsiu dar ilgai.

Ar rekomenduotumėte darbo ieškantiems įsidarbinti mūsų Įmonėje?

Šiam darbui reikia tikrai sąžiningų, motyvuotų ir atsakingų žmonių, kurie turėtų gerą darbo etiką. Savo darbovietei rekomenduočiau tik tuos žmones, kuriuos iš tikrųjų gerai pažįstu ir kuriais galiu pasikliauti. Negalėčiau užtarti mažai pažįstamų, kurie vėliau galėtų sugadinti mano įvaizdį darbo vietoje.

Kas Jums pačiai labiausiai patinka dirbant šį darbą?

Visą laiką norėjau tokio darbo, kuriame turėčiau galimybę vadovauti kitiems, skirstyti užduotis ir nurodymus. Saugos tarnyboje „Argus“ būtent tai ir atlieku, tokios yra mano pareigos.

Papasakokite, ką mėgstate veikti laisvalaikiu.

Anksčiau mėgdavau prižiūrėti savo sklypelį sode, tačiau sodininkystė teikė daugiau vargo nei naudos, todėl jo atsisakiau. Prieš pandemiją dažnai apsilankydavau sporto klube, aktyviai leisdavau laisvalaikį, tačiau dėl susiklosčiusios COVID-19 situacijos šia veikla kol kas nebeužsiimu.

Ko norėtumėte palinkėti savo kolegoms Naujųjų metų proga?

Naujųjų metų proga bendradarbiams norėčiau palinkėti stiprybės, geros sveikatos, ištvermės, kantrybės, kuri yra ypač reikalinga apsaugos darbuotojams, dirbantiems parduotuvėse. Visiems sėkmingų metų!

Dėkojame už atsakymus.

Laisvalaikiu medžioja ir važinėjasi keturračiu – įkvepiantis pokalbis su kolege iš Vilniaus Svetlana Gaidukova.

Ačiū, kad skyrėte laiko interviu. Trumpai papasakokite apie save.

Apsaugoje dirbu apie 18 metų. Esu dviejų sūnų mama ir močiutė. Mėgstu aktyviai leisti laiką, mane galima sutikti ir kertant mišką ar medžiojant.

Kiek metų dirbate „Argus“?

Saugos tarnyboje „Argus“ jau daugiau nei 10 metų. Buvau padariusi dviejų metų pertrauką, kai išvykau gyventi į Vokietiją. Dar išvažiuodama sakiau, jei grįšiu, tai tik į „Argus“. Nes patiko, gerai sutariau su kolektyvu. Išbuvusi dvejus metus nusprendžiau grįžti, nes vyresnis vaikas norėjo gyventi Lietuvoje, mažiukas dar būtų pripratęs, bet vyresnis – ne. Norėjau išsaugoti šeimą, gyventi šalia, todėl priėmiau sprendimą grįžti į Lietuvą ir, žinoma, į „Argus“. Beveik visa laiką dirbu apsipirkimų ir pramogų centruose. Ilgai dirbau „Ozo“, o dabar „Europos“ prekybos centre.

Kodėl tokia graži dama dirba apsaugos darbuotoja?

Apsaugos darbuotoja tapau labai netikėtai. Turėjau pažįstamą, dirbantį vienoje apsaugos įmonėje. Kai brolis grįžo iš kariuomenės, paprašiau, kad jį priimtų, o pati tuo metu buvau pardavėja drabužių parduotuvėje. Vieną laisvą dieną brolis turėjo važiuoti į saugos tarnybą atiduoti darbo grafikus. Važiavau kartu ir užsiminiau, kad labai norėčiau pabandyti save apsaugos darbuotojos profesijoje. Tuo metu moterų apsaugoje buvo labai mažai. Sėdžiu koridoriuje ir matau, kad brolis kalba, o vadovas vis atsisuka. Po kurio laiko atėjo personalo darbuotoja, padavė anketą ir paprašė užpildyti. Po savaitės, balandžio 1 d., paskambino ir pasakė, kad laukia. Pagalvojau, kad tai balandžio 1 d. pokštas. Iš pradžių įsidarbinau puse etato. Po pirmos pamainos taip patiko, kad kitame darbe parašiau prašymą atleisti savo noru, ir pilnai pradėjau dirbti apsaugos darbuotoja. Ir taip jau 18 metų.

Kas žavi šiame darbe?

Man patinka dirbti prekybos centre – daug veiksmo, judesio, bendravimo ir situacijos įvairios: vagystės, pasimetę vaikai… Visi žmonės krizinėse situacijose skirtingai reaguoja – vieni šaukia, kiti dėkoja… Daug bendraujame su parduotuvių darbuotojomis, vieni kitus pažįstame, padedame, jei reikia kokios pagalbos. Malonu, kad net einant gatve mane atpažįsta ir sveikinasi. Darbas objekte būtų ne man, o prekybos centre, kur daug judesio, labai patinka.

Kokia situacija labiausiai įsiminė?

Prekybos centre „Ozas“ kilo gaisras. Buvo vienas telefonas, ir visi juo skambino. Turėjau pati greitai priimti sprendimą, ir be administracijos sutikimo evakuoti žmones. Kai jau evakavau, pagalvojau, kad dar reikia patikrinti trečiame aukšte esantį sporto klubą, kad ten nebūtų žmonių. Ir tik viską patikrinusi, pati evakavausi. Nuo dūmų jau buvo silpna, bet žinojau išėjimus ir kai nusileidau, pasitiko mano vadovas. Vėliau gavau iš prekybos centro padėką už profesionalų darbą.

Kokių įgūdžių reikalauja apsaugos darbuotojo darbas?

Bendravimo su skirtingais žmonėmis. Kaip minėjau, vieni būna labai pikti, kiti geranoriški. Reikia su piktais sugebėti rasti bendrą kalbą. Pradžioje visada kalbu ramiai ir gražiai, jei nepadeda, truputį pakeliu balsą, stebiu reakciją. Jei reikia, pasakau ir komplimentą. Man atrodo, moterims apsaugoje ramiau, vyrai linkę nusileisti ir nesivelti į konfliktus. Būna situacijų, kai su kolegomis vyrais jau būna beveik konfliktas, prieinu, pakalbu ramiai ir nusiramina. Tenka bendrauti ir su benamiais, su narkomanais – randu kalbą su visais.

Kaip leidžiate laisvalaikį?

Aktyviai. Per išeigines važiuoju pas brolį į kaimą, kur kartu su juo ir mišką kertam, kapojam malkas… Jei reikia vairuoju traktoriuką, o norėdami pailsėti, žvejojame, medžiojame ar važinėjame keturračiais. Labai mėgstu laiką leisti su savo šeima, vaikais ir anūkais

, kurių jau turiu du: anūkė – 2,5 metukų, o anūkėlis – 4 metukų. Mėgstu ir maistą gaminti. Dažniai ruošiu, ko nori mažylis sūnus – tai mūsų meniu dažnai būna bulviniai blynai su mėsa, jūros gėrybės ir azijietiška virtuvė. Mūsų šeima myli ir gyvūnus. Mes su mažyliu turime vokiečių aviganę, kuria rūpinasi sūnus, o vyresnysis turi Haski veislės šuniukus.

Ar rekomenduotumėte draugams įsidarbinti mūsų bendrovėje?

Taip, į mūsų saugos tarnybą atvedžiau savo sūnų ir jo draugą. Dirbo abu kurį laiką, vadovai buvo patenkinti, bet norėjo sukurti savo verslą. Tai išėjo, ir dabar abu kartu darbuojasi savo įmonėje. Galiu rekomenduoti tik tokį žmogų, kurį gerai žinau ir kuriuo pasitikiu. Darbas yra labai atsakingas, tai nenorėčiau pavesti vadovų ir pridaryti problemų įmonei.

Ko palinktumėte kolegoms?

„Argus“ kolektyvas yra labai draugiškas, gražiai bendraujantis. Kai susitinkame kituose miestuose, visada malonu bendrauti. Tai palinkėčiau ir toliau būti tokiems geranoriškiems, mėgstantiems bendradarbiauti ir padėti vieni kitiems. Reikia visiems kartu siekti, kad įmonei būtų viskas gerai.

Dėkojame už gražius žodžius apie „Argus“ ir už tai, kad prisidedate prie Įmonės istorijos kūrimo.

Laisvalaikiu automobilius restauruojantis, policijos rėmėjas, Lietuvos kariuomenės savanoris – susipažinkite tai kolega iš Žemaitijos Marius Griškus

Mariau, trumpai papasakokite apie save?

Gyvenu vienas pats, man 26-eri metai. Dirbu Saugos tarnyboje „Argus“, taip pat savo įmonėje. Laisvalaikiu remontuoju savo antikvarines mašinas arba važinėju motociklu.

Kiek laiko dirbate „Argus“? Kokioje pozicijoje?

Dirbu nuo 2016 metų gruodžio 21 dienos, jau bus šešeri metai. Man ši veikla patinka, todėl tiek ilgai ir dirbu. Savo darbą apsaugoje pradėjau nuo prekybos centro, tada teko dirbti dujų perpylimo punkte, tada vėl prekybos centre, o dabar dirbu ekipaže. Patinka man ekipaže daug veiksmo, judesio ir atsakomybės. Gal tik liūdna vienam…

Kodėl patinka toks darbas?

Papildomai turiu mažąją bendriją, įrenginėjame kondicionierius, šilumos siurblius. Be to, esu Krašto apsaugos pajėgų karys nuo 18 m. Džiaugiuosi, kad galiu tarnauti tėvynei. Turime daug įvairių pratybų, veiklos, moku ginklą valdyti. Civiliniame gyvenime niekada tiek neturėčiau patirčių. Lietuvos kariuomenė savo narius kruopščiai atsirenka, tarnaudamas susipažinau su naujais draugais, prasiplėtė pažinčių ratas. Per pandemiją teko saugoti pasienį.

Na, ir dar esu policijos rėmėjas. Tai tokie žmonės, kurie savanoriškai padeda policijai, dirbame kartu su pareigūnais. Pavyzdžiui, pandemijos metu, kai buvo ribojamas gyventojų judėjimas, prižiūrėjome, kad būtų laikomasi taisyklių. Tai idėjinė, neatlygintina veikla. Esu apdovanotas už puikiai atliktą darbą bei aktyvumą. Šiais metais man buvo suteiktas jau penktas paskatinimas. Nuo jaunystės svajojau prisidėti prie policijos. Kai mokiausi mokykloje buvo tokie jaunieji policijos rėmėjai. Norint papulti reikėjo nė vienos pamokos nepraleisti. Tai nors ir kaip stengiausi, vis atsirasdavo reikalų: vieną ar kitą pamoką praleisdavau ir negalėjau tapti jaunuoju rėmėju. O kai jau pabaigiau mokslus, supratau, kad man daug įdomiau ne sėdėti stotelėje, o gaudyti nusižengusius asmenis. Atsiradus galimybei, iškarto prisijungiau.

Tai gal pasvarstote apie nuolatinį darbą policijoje?

Policija kvietė, bet atsisakiau. Darbas policijoje įdomus, bet darbo sąlygos geresnės Saugos tarnyboje „Argus“. Čia taip pat netrūksta įvykių, daug atsakomybės.

Ekipaže tenka naktimis dirbti, ar nesunku?

Pripranti, perklausyta be galo daug audio knygų. Pamaininis darbas – labai patogu. Parą atidirbi, tada trys dienos laisvos. Po darbo „Argus“ nuvažiuoju į savo įmonę, sužiūriu, kad darbai nestrigtų, jei reikia medžiagų papildau, sustyguoju procesus, o tada grįžtu namo. Kadangi gyvenu vienas, užeina įkvėpimas paremontuoti antikvarines mašinas, dirbdamas jei ko nors nežinau, tada pradedu ieškoti internete, verstis per google vertėją. Meistrauju ir nepastebiu kaip laisvos dienos prabėga.

Kiek turite antikvarinių automobilių?

Šiuo metu vieną, kitą neseniai pardaviau. Dabar rūpinuosi Zaporožiečiu. Aplinkiniuose rajonuose tokių mašinų nebėra. Galvojau, kodėl negalėčiau būti pirmas, tai ir įsigijau. Senų mašinų ieškau skelbimuose, kur parduoda senas sodybas, dažnai būna ir senas automobilis. Sudėtingiausia – rasti automobilį su tvarkingais dokumentais.

Kaip mėgstate leisti laisvalaikį, atostogas?

Patinka keliauti su motociklu. Aplankiau Čekiją, Slovakiją, Vokietiją bei kitas Europos šalis. Labai patinka kalnai. Paskutinei kelionei nusipirkau palapinę, planavau miegoti gamtoje, bet taip ir neišpakavau visos kelionės metu. Vakare, kai atvažiuoju, norisi pailsėti, patingiu pasistatyti, galvoju jau rytoj statysiu, taip ir nepastačiau. Šiais metais planuoju į Ispaniją, tada gal į Maroką – ten šalia. O kitais metais į Šiaurę – Norvegiją, Švediją. Dar neseniai įsigijau šuniuką – Niūfaundlendų veislės.

Ko palinkėtumėte savo kolegoms?

Linkiu daugiau šypsotis ir visur rasti gerus dalykus. Kad nereiktų, kaip žemaičiai sako – ašaras biega, snargliai burbulais kyla. (Red.: Mums bekalbant iškvietimas į objektą, kuriame suveikė signalizacija).

Skubu į iškvietimą. Jau žinau kokius žmones ten rasiu. (Red.: Skambina dispečerė. Informuoja, kad atšaukė, vykti nebereikia).Telšiai mažas miestas, visus žinai, o ypač jei domiesi. Tai va taip ir gyvenam, dienas leidžiam… (Red.: nusijuokia).

Dėkojame už prisistatymą ir nuotaikingą pasakojimą

Likus savaitei iki rudens, gyventojai skuba pasimėgauti atostogomis: dar kartą apie saugius namus, pasinaudojant ir išmaniosiomis technologijomis

Be šeimininkų priežiūros likęs būstas didina įsilaužimų grėsmę. Kita priežastis deramai pasirūpinti namais –  pagal visas makroekonomines prognozes artėjantis sunkmetis. Jei ekonomikos nuosmukis pasieks panašų lygį kaip 2009–2012 m., dėl įvairių socialinių faktorių vagysčių ir apiplėšimų skaičius drastiškai išaugs.

Saugos tarnybos „Argus“ 5 patarimai, į ką atkreipti dėmesį, prieš išvykstant

 1. Geriausiai saugo priešgaisrinė signalizacija ir video sistema, pajungtos prie saugos pulto 24/7. Kreipkitės į profesionalus, kurie parinks geriausią sprendimą.
 2. Svarbiausias patarimas – patikrinkite savo signalizacijos akumuliatoriaus būklę. Jei ji kritinė, tai atostogos taps kančia. Nes dingus elektrai, sistema veiks labai trumpą laiką, o tada kažkam teks ja pasirūpinti. Per nuotolį šalinti gedimą ir ieškoti meistrų tikrai ne pats maloniausias užsiėmimas.
 3. Brangius daiktus laikykite taip, kad nekristų iš karto į akis. Jei turite seifą, sudėkite ten tiek, kiek telpa. Įsilaužimo atvejų ilgapirščiai, iki atvykstant greitojo reagavimo ekipažui, nespės jų pačiupti.
 4. Jei turite sumontuotas vaizdo stebėjimo kameras, prisiminkite aktyvuoti. Patikrinkite jų būklę ir ar stebėjimo lauko neužstoja augalai, kurie vasarą sparčiai auga.
 5. Kieme nepalikite jokios sodo technikos, dviračių, motociklų, keturračių, vaikų žaislų,  lauko baldų ar pan. Vagys juos išsineša pasinaudoję specialia technika. Prieš tai neretai teritoriją žvalgo bepilotėmis skraidyklėmis.

„Kiekvienais metais vasarą stebime, jog neteisėtų įsibrovimų smarkiai padaugėja. Žmonės išvažiuoja iš namų ir apie tai dar papasakoja kitiems per socialinius tinklus. Ilgapirščiai to tik ir laukia. Be to, jie šnipinėja ir visais kitais įmanomais būdais, pasitelkia vaizdo stebėjimo priemones, dronus, apsimeta įvairiais agentais, darbuotojais ir panašiai. Todėl dažnu atveju, nutaikę progą, čiumpa bet kiek vertingesnius daiktus, nes puikiai žino, kur jų ieškoti. Būtent šią vasarą vadinamosios žaibiškos vagystės ir dominuoja. Todėl svarbiausia taip apsaugoti turtą, kad jį surasti užtruktų“, – tvirtina Aidas Rudys, Saugos tarnybos „Argus“ Saugos departamento vadovas.

Apsaugos profesionalai pastebi, jog gyventojai dar per menkai rūpinasi ir priešgaisrine apsauga. Vasaros pradžioje atlikta apklausa parodė, kad dūmų detektorių nėra kas penktame būste. Ir nors tokio pobūdžio nelaimės nėra itin dažnos, tačiau ugnies sukelti padariniai būna skaudžiausi. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento statistika rodo, kad per metus įvyksta apie 8 tūkst. gaisrų, iš kurių net ketvirtadalis – gyvenamosios paskirties objektuose.

„Tai išties labai dideli ir nuviliantys skaičiai. Sprendimų, kaip išvengti skaudžiausių nelaimių, tikrai yra, tačiau saugiausia tada, kai namuose ir kitose patalpose, viešuosiuose, visuomeniniuose ar verslo objektuose yra įrengta prie Centrinio apsaugos tarnybos pulto prijungta signalizacija. Tik taip galima garantuoti, kad niekada nesumažės jos funkcionalumas, o į pavojų bus sureaguota tinkamai ir laiku. Tik profesionalūs priešgaisriniai sprendimai gelbsti žmonų ir net namuose paliktų augintinių gyvybes“, – sako A. Rudys.

Vasarą, palyginti su pavasario laikotarpiu, vagysčių iš privačių valdų padaugėja maždaug 15 proc. Rugpjūtis ilgapirščiams – tikras darbymetis, o namus be signalizacijos renkasi gerokai drąsiau. Šiuo metu itin daug vagysčių iš netinkamai apsaugotų statybviečių.

„Vaizdo kameros vagių negaudo, o kažkas jas turi stebėti…“

Nuolat saugos rinkos naujienas stebintis kolega Mindaugas Petrikas dalinasi savo darbine patirtimi ir šeimos tradicijomis, švenčiant vieną iš gražiausių vasaros švenčių – Mindaugines.

Mindaugai, trumpai papasakokite apie save.

Esu šilutiškis. Auginu du 6-erių ir 7-erių metų vaikus – dukrą ir sūnų, turiu nuostabią žmoną. Dirbu techniku, mano darbo vieta tiek Šilutė, tiek Klaipėda, tiek Palanga, tiek Tauragė, tiek Šilalė.

Techniku dirbu jau virš 16 metų. Daug mokausi, daug skaitau, stengiuosi viską gerai išmanyti apie sistemas. Savo karjerą pradėjau saugos tarnyboje „Argus”, čia dirbu ir šiuo metu.

 Ar pasikeitė kaip nors paslaugų pirkėjai per tuos 15 darbo metų? Ar šiais laikais jie linkę daugiau investuoti į naujas apsaugos priemones?

Klientai yra nepasikeitę.  Kaip ir seniau, taip ir dabar jie iš pradžių taupo, kai yra diegiama nauja apsaugos sistema, nesvarbu kokia, ar gaisro ar apsaugos. Tačiau vėliau jiems tenka mokėti dvigubai, kad apsauga pateisintų jų turimus lūkesčius. Kai pirmą kartą žmonės renkasi apsaugos sistemą, jie domisi kuo pigesniu variantu, tačiau vėliau, kai susiduria su problema, pamato, kad reikia daug daugiau investuoti, nei būtų reikėję iš karto.

Papasakokite, ar Jums dažnai tenka konsultuoti, patarti Klientams?

Taip, aš dažnai patariu ir siūlau žmonėms variantus iš savo patirties, kurios esu nemažai sukaupęs. Atkreipiu dėmesį į apsaugos sistemų silpnąsias ir stipriąsias vietas, paaiškinu, ko Klientui iš tiesų reikia labiau, nei jis įsivaizduoja. Būna atvejų, kai nori 4-ių vaizdo kamerų, tačiau kai paklausiu, ką jis nori stebėti su jų pagalba, nesulaukiu argumentuoto atsakymo. Visgi reikia nepamiršti, kad vaizdo kameros vagių negaudo, o kažkas tas vaizdo kameras turi stebėti – tik tada pasijaus saugumas. Jei kameros nebus ištisai stebimos, jau geriau – judesio daviklis. Todėl visada paaiškinu, kam reikalingas tam tikras apsaugos sistemos prietaisas, kaip jis veikia techniškai, kad žmogus pasirinktų jam tinkamiausią variantą, kuris pateisintų visus jo lūkesčius.

 Ar visus 16 metų „Argus” saugos tarnyboje dirbote būtent techniku?

„Argus” tarnyboje aš dirbu su pertraukomis – tai padirbu, tai pereinu į kitą darbovietę, tai vėl sugrįžtu. Mano vadovai supranta, kad aš noriu ir mėgstu išbandyti save ir kituose įmonėse, tačiau draugiškai priima mane sugrįžtantį.

 Minėjote, kad buvote pakeitęs darbovietę, tačiau vėliau vis tiek sugrįžote. Dėl kokios priežasties grįžtate į „Argus”?

„Argus” saugos tarnyboje yra geros sąlygos dirbti, man asmeniškai čia labai paprasta kalbėtis su vadovais, jie man suteikia galimybę dirbti gana lanksčiai ir daryti darbus taip, kaip man atrodo geriausia. Šioje bendrovėje man leidžiama tobulėti. Čia dirbu kaip namuose ir todėl visada norisi sugrįžti.

 Ar rekomenduotumėte savo pažįstamiems ateiti dirbti į Saugos tarnybą „Argus”?

Taip, esu rekomendavęs keliems savo pažįstamiems ir šiuo metu čia dirba du mano mokiniai.

 Jūsų labai gražus lietuviškas vardas – Mindaugas. Ar švenčiate savo vardo dieną, kuri minima liepos 6-tą dieną?

Savo šeimoje labai švenčiame Mindaugines. Mano 7-erių metų sūnus taip pat yra vardu Mindaugas, tai pas mus liepos 6-ta diena yra labai didelė šventė. Šia proga atvažiuoja seneliai, giminės, draugai į mūsų sodą. Pakeliame vėliavą ir paminime šią gražią dieną. O ir šventės data sutampa su gražiausiu metų oru.

 Ar turite kokį mėgstamiausią savo patiekalą, kuriuo vaišinate artimuosius Mindauginių proga?

Žinoma, mano firminis patiekalas yra būtinybė. Kiekvienais metais raugiu naminę girą ir ypatingai gaminu šašlykus. Jų paslaptis yra tokia, kad visus norimus priedus reikia suplakti į vientisą masę (svogūnai, česnakai, prieskoniai), ją pakaitinti ir uždėti ant mėsos. Svarbu nepamiršti druską suberti tik prieš pat kepimą. Galbūt skambės keistai, tačiau kitas slaptas mano šašlykų ingredientas – šaukštelis cukraus į marinatą.

 Ko palinkėtumėte kitiems Mindaugams argiečiams?

Palinkėčiau linksmai atšvęsti Mindaugines ir kad kiekviena vardo dienos šventė atneštų jiems šypsenų.

 O ko norėtumėte palinkėti savo kolegoms?

Norėčiau palinkėti mažiau ieškoti problemų, o daugiau patiems jas spręsti. 

Rekomenduojama įsirengiantiems namus – tikrai parvers
TV laida „Penkių žvaigždučių būstas” maždaug nuo 3-ečios minutės parodys, ką siūlome moderniausio nuo vagių, nuo gaisr ir nuo patalpų užliejimo.
Jei turėsite klausimų, kviečiame skambinti 1858 ar rašyti info@argus.lt

https://play.tv3.lt/shows/penkiu-zvaigzduciu-bustas,serial-2657448/serija-38,episode-4308230

Padėka

Gražių žodžių sulaukėme iš Joniškio: „Laba diena, norėčiau pareikšti padėką jūsų apsaugos darbuotojui, dirbančiam Joniškio IKI parduotuvėje. Vakar per savo žioplumą pirkimo krepšelyje palikau piniginę. Ją rado ir pasisavino moteris. Kreipiausi į apsaugos darbuotoją, kuris labai operatyviai su kamerų pagalba rado, kas pasisavino mano piniginę  ir informavo policijos pareigūnus. Jie nedelsiant rado moterį ir grąžino piniginę su man nemenka 270 eurų suma bei asmens dokumentais. Ačiū. Pagarbiai Kazimieras K.”.

Džiaugiamės, kad mūsų kolega Rokas Gipas pelnė Kliento pasitikėjimą ir savo veiksmais pademonstravo profesionalumą. Rokas mūsų gretose jau daugiau kaip 10 metų. Ta proga pakalbinome kolegą. Jei esate tikras maisto gurmanas, bandykite tartis dėl susitikimo, nes jis – mėgsta gaminti ant laužo.

Rokai, prašau papasakokite apie save.

Esu vilnietis, gyvenantis ir dirbantis Joniškyje. Apsaugoje nuo 2004-ųjų, nors specialybė su geležinkeliais susijusi.  Ieškojau darbo, klasiokas dirbo vadovaujantį darbą saugos tarnyboje ir pakvietė. „Argus“ jau 11 metų. Žmona joniškietė taip ir susiklostė, kad gimus vaikui išsikėlėme į šį miestą. Čia jau gyvename 14 – 15 metų.

Kaip didmiesčio žmogui sekasi gyventi provincijoje?

Daug kas klausia, domisi, kodėl iškeičiau Vilnių į Joniškį. Patogiau, atstumai maži.

Ką šiuo metu saugote, kur dirbate?

Dabar parduotuvėje, bet šiaip objektuose, teko asmens apsaugoje dirbti.

Ar pakviestumėte draugus prisijungti prie mūsų Įmonės?

Klausiate, kodėl būtent „Argus“? Taip viskas susidėliojo. Teko dirbti ir kitur. „Argus“ patinka, kad tai viena iš didžiausiu įmonių, stabili darbo užmokesčio atžvilgiu.

Kas labiausiai patinka apsaugos darbuotojo darbe?

Nėra monotonijos, kiekviena diena vis kitokia, situacija vis kita, nuolatos reikia būti budriam.

Ar skiriasi darbas objektuose?

Gal grafiko prasme geriau objekte paromis, daugiau laisvo laiko lieka.

Koks Jūsų laisvalaikis?

Žvejyba, sportas, šiltuoju laiku sode ir darže padirbėti. Bulvės, morkos tradiciškai – pora sodelių turime. Dėl savęs auginame daržoves.

Koks didžiausias laimikis žvejyboje?

Kol kas tik lydeka poros kilogramų galiu pasidžiaugti.

Koks sportas patinka?

Krepšinį ir futbolą mielai stebiu. Anksčiau žaidžiau pusiau profesionaliai krepšinį. Treniruodavomės 3 – 4 kartus per savaitę. Vilniaus „Eika“ trečioje lygoje žaidė.

Žaidžiau krašto puolėjo pozicijoje.

Gal galite pasidalinti kokia įdomia istorija iš darbo? 

Su prarasta pinigine paskutinė situacija buvo įdomi, kai tą pačia dieną gavau informacijos, kad sukčiai bando nukreipti dėmesį. Pasako, kad pametė piniginę ir prašo atsukti kameras, o kitas bendrininkas bando išnešti. Po kelių valandų matau – blaškosi, neranda piniginės žmogus, sako, jog pavogė, priėjo prie manęs. Pirma labai atsargiai apžiūrėjau salę, nieko įtartino neradau. Peržiūrėjau tada video medžiagą, radau kas paėmė, atpažinau asmenį ir policijai liko tik į vietą nuvažiuoti. Privalumas mažo miestelio – jau žinau iš karto sukčius. Nusikalsti linkę jau pamato ir net nebeina.

Tas žmogus, kuriam suradau piniginę atsiuntė padėka, o būna, kad kiti žmonės dar pyksta, ieško kaltų, kodėl pametė ir pan. 

Ankščiau pensininkė pametė piniginę, pensininko pažymėjimą – atradome. Visokių situacijų būna.

Ar mėgstate gaminti?

Mėgstu – ant laužo kazane (red.: tradicinis totorių puodas). Prie laužo ruošdamas maistą atsipalaiduoju. Gaminu plovą ir sriubą.  Po truputį pradėjau nuo šašlyko, tada pasižiūrėjau internete, pabandžiau, įsigijau tą puodą, taip ir tobulėju. Šeima labiausiai mėgsta šašlykus.

Pirmą birželio sekmadienį švenčiame tėčio diena. Kokia ji Jūsų namuose?

Vaikai visada pasveikina. Atvirukus ar kitokias simbolines dovanas įteikia. Turiu du berniukus – 10-ies ir 15-os metų.

Ar sunku auginti du berniukus?

Gal nėra taip sunku, bet visko būna. Mūsų šeimoje daugiau mama rūpinasi, aš daugiau viską leidžiantis tėtis iki tam tikros ribos.

Ko palinkėtumėte savo kolegoms?

Šaltesnių sprendimų sudėtingose situacijoje ir, žinoma, sveikatos.

Jautri ir rūpestinga tiems, kam reikia pagalbos, tačiau drąsi kibti į atlapus nusikalsti linkusiems vyrams.

Pristatome pokalbį su Saugos tarnybos „Argus“ darbuotoja, Monika Papievyte, kurią kada nors gal sutiksite ir vairuojančią autobusą.

Monika, trumpai papasakokite apie save.
Man 25-eri metai, gyvenu Plungės rajone, Stalgėnų kaime. Šiuo metu dirbu Saugos tarnyboje „Argus”. Įmonėje – jau septinti metai, čia įsidarbinau būdama 18-os.

Kodėl pasirinkote Apsaugos darbuotojos profesiją?
Visada svajojau ir žavėjausi darbu saugos tarnybose. Esu žmogus, kuriam patinka iššūkiai, o čia su jais susiduriu kasdien. Todėl ir pasirinkau.

Ką draugai mano apie jūsų profesiją?
Mano draugai už mane labai džiaugiasi bei didžiuojasi.   

Ar rekomenduotumėte savo pažįstamiems prisijungti prie Saugos tarnybos „Argus“?
Rekomenduočiau, nes šiame darbe niekada nebūna nuobodu, nuolat iškyla įvairių iššūkių, kuriuos reikia išspręsti, atsitinka visokių situacijų, kurių metu reikia išlikti drąsiam.  Beje, mano pėdomis pasekė ir brolis,  jau „Argus“ įmonėje dirba antrus metus.

 Ar prisimenate tokį iššūkį, su kuriuo kitos merginos nebūtų susitvarkiusios, o Jums lengvai pavyko?
Esu susidūrusi su daug sudėtingų situacijų. Yra tekę ir pasigrumti su vaikinais, iš kurių reikėjo atimtį alkoholio butelį – norėjo išsinešti iš parduotuvės nesumokėję.

Dažniausiai dirbate parduotuvėje, bet galbūt tenka ir renginiuose budėti?
Taip, kartais dirbu ir renginiuose.

O kur Jums labiau patinka dirbti?
Kadangi esu patenkinta savo darbu saugos tarnyboje, tai man patinka dirbti visur – ir įvairiuose objektuose, ir parduotuvėse. Tačiau prekybos vietose pasitaiko daugiau įvairių situacijų.

Ar yra tekę susidurti su situacija, kada reikėjo padėti žmonėms, o ne tramdyti nusikaltėlius? Ar tokie nutikimai Jūsų negąsdina?
Taip, esu susidūrusi. Neseniai turėjau padėti moteriai, kuriai pasidarė bloga. Iš karto priėjau, atsinešiau kėdę, pasodinau ir nieko nelaukusi iškviečiau greitąją. Laukdama medikų padėjau jai apsižiūrėti pirkinius. Iš tikrųjų, visada pastebiu vyresnius žmones, kuriems reikia pagalbos, dažnai iki mašinos padedu nusinešti krepšius… Darbe aš ne tik vagis stabdau, bet ir žmonėms pagelbėju. Labai gerai jaučiuosi, kai galiu padėti.

Tai tikriausiai pirkėjai Jus atpažįsta, prisimena?
Taip, atpažįsta. Buvo atvejis, kai vyresnio amžiaus moteris pametė banko kortelę, kurią aš padėjau surasti. Kitą dieną ji man atnešė šokoladą, taip atsidėkojo. Įvairių situacijų pasitaiko kiekvieną dieną.

Ar Jūsų kolektyvas Plungėje yra daugiau moteriškas ar vyriškas?
Pas mus dirba šiek tiek daugiau vyrų, bet moterų taip pat nemažai. Vyrai mane kaip kolegę priima gerai, puikiai sutariame. Jei matau, kad viena nesusidorosiu kokioje nors situacijoje, išsikviečiu juos į pastiprinimą. Smagu, kad visada atskuba padėti.

Papasakokite, kokie yra Jūsų pomėgiai. Kaip ilsitės po darbo?
Laisvalaikiu mėgstu skaityti knygas, važinėti dviračiu, dažnai išeinu pasivaikščioti. Turiu išsilaikiusi sunkvežimio vairuotojo teises, o praėjusiais metais išsipildė mano svajonė – išsilaikiau autobuso teises.

Artėja Tėvo diena. Būtų įdomu sužinoti, kaip Jūs planuojate sveikinti savo tėtį, kaip dažniausiai minite šią šventę?
Dažniausiai švenčiame namuose. Sveikinu savo tėtį įvairiai, tačiau dažniausiai šventės proga iškepu pyragą ar pagaminu tortą.

Saugos tarnyba „Argus“ visus tėčius sveikina su artėjančia švente! Linkime kuo dažniau šypsotis.   

Jautri ir rūpestinga tiems, kam reikia pagalbos, tačiau drąsi kibti į atlapus nusikalsti linkusiems vyrams.

Pristatome pokalbį su Saugos tarnybos „Argus“ darbuotoja, Monika Papievyte, kurią kada nors gal sutiksite ir vairuojančią autobusą.

Monika, trumpai papasakokite apie save.
Man 25-eri metai, gyvenu Plungės rajone, Stalgėnų kaime. Šiuo metu dirbu Saugos tarnyboje „Argus”. Įmonėje – jau septinti metai, čia įsidarbinau būdama 18-os.

Kodėl pasirinkote Apsaugos darbuotojos profesiją?
Visada svajojau ir žavėjausi darbu saugos tarnybose. Esu žmogus, kuriam patinka iššūkiai, o čia su jais susiduriu kasdien. Todėl ir pasirinkau.

Ką draugai mano apie jūsų profesiją?
Mano draugai už mane labai džiaugiasi bei didžiuojasi.   

Ar rekomenduotumėte savo pažįstamiems prisijungti prie Saugos tarnybos „Argus“?
Rekomenduočiau, nes šiame darbe niekada nebūna nuobodu, nuolat iškyla įvairių iššūkių, kuriuos reikia išspręsti, atsitinka visokių situacijų, kurių metu reikia išlikti drąsiam.  Beje, mano pėdomis pasekė ir brolis,  jau „Argus“ įmonėje dirba antrus metus.

Ar prisimenate tokį iššūkį, su kuriuo kitos merginos nebūtų susitvarkiusios, o Jums lengvai pavyko?
Esu susidūrusi su daug sudėtingų situacijų. Yra tekę ir pasigrumti su vaikinais, iš kurių reikėjo atimtį alkoholio butelį – norėjo išsinešti iš parduotuvės nesumokėję.

Dažniausiai dirbate parduotuvėje, bet galbūt tenka ir renginiuose budėti?
Taip, kartais dirbu ir renginiuose.

O kur Jums labiau patinka dirbti?
Kadangi esu patenkinta savo darbu saugos tarnyboje, tai man patinka dirbti visur – ir įvairiuose objektuose, ir parduotuvėse. Tačiau prekybos vietose pasitaiko daugiau įvairių situacijų.

Ar yra tekę susidurti su situacija, kada reikėjo padėti žmonėms, o ne tramdyti nusikaltėlius? Ar tokie nutikimai Jūsų negąsdina?
Taip, esu susidūrusi. Neseniai turėjau padėti moteriai, kuriai pasidarė bloga. Iš karto priėjau, atsinešiau kėdę, pasodinau ir nieko nelaukusi iškviečiau greitąją. Laukdama medikų padėjau jai apsižiūrėti pirkinius. Iš tikrųjų, visada pastebiu vyresnius žmones, kuriems reikia pagalbos, dažnai iki mašinos padedu nusinešti krepšius… Darbe aš ne tik vagis stabdau, bet ir žmonėms pagelbėju. Labai gerai jaučiuosi, kai galiu padėti.

Tai tikriausiai pirkėjai Jus atpažįsta, prisimena?
Taip, atpažįsta. Buvo atvejis, kai vyresnio amžiaus moteris pametė banko kortelę, kurią aš padėjau surasti. Kitą dieną ji man atnešė šokoladą, taip atsidėkojo. Įvairių situacijų pasitaiko kiekvieną dieną.

Ar Jūsų kolektyvas Plungėje yra daugiau moteriškas ar vyriškas?
Pas mus dirba šiek tiek daugiau vyrų, bet moterų taip pat nemažai. Vyrai mane kaip kolegę priima gerai, puikiai sutariame. Jei matau, kad viena nesusidorosiu kokioje nors situacijoje, išsikviečiu juos į pastiprinimą. Smagu, kad visada atskuba padėti.

Papasakokite, kokie yra Jūsų pomėgiai. Kaip ilsitės po darbo?
Laisvalaikiu mėgstu skaityti knygas, važinėti dviračiu, dažnai išeinu pasivaikščioti. Turiu išsilaikiusi sunkvežimio vairuotojo teises, o praėjusiais metais išsipildė mano svajonė – išsilaikiau autobuso teises.

Artėja Tėvo diena. Būtų įdomu sužinoti, kaip Jūs planuojate sveikinti savo tėtį, kaip dažniausiai minite šią šventę?
Dažniausiai švenčiame namuose. Sveikinu savo tėtį įvairiai, tačiau dažniausiai šventės proga iškepu pyragą ar pagaminu tortą.

Saugos tarnyba „Argus“ visus tėčius sveikina su artėjančia švente! Linkime kuo dažniau šypsotis.

„Susipažinkime, aš Argietis“

Pristatome naują rubriką „Susipažinkime, aš Argietis“ Nuo šiol reguliariai pristatysime savo darbuotojus, kuriais didžiuojamės ir tariame Jiems Ačiū.

Pirmas pokalbis su kolega iš Druskininkų. Tadas Zakarackas – ne tik profesionalus apsaugos darbuotojas, bet ir ūkininkas, seniūnaitis, net aktorius.

Tadai, trumpai papasakokite apie save.

Esu Tadas, Saugos tarnyboje „Argus“ dirbu 12 metų. Tai mano pirma ir vienintelė darbovietė, prie įmonės prisijungiau iš karto po kariuomenės. Taip pat esu ūkininkas, auginu avytes ir grūdines kultūras. Savo bendruomenėje atlieku ir seniūnaičio pareigas. Mano atsakomybėje 9 kaimai. Rūpinuosi jų gyventojais ir džiaugsme, ir varge. Kam maisto reikia atvežti, o kam medis ant kelio užkrito, reikia padėti…

O koks Jūsų kelias Saugos tarnyboje „Argus“?

Kaip jau minėjau, prie bendrovės prisijungiau iš karto po kariuomenės. Dar tarnaudami su draugu nusprendėme dirbti apsaugininkais, o atlikę tarnybą, išsilaikėme apsaugos darbuotojo pažymėjimus ir atėjome kartu į „Argus“. Pradėjau dirbti „Ozo“ centre, o po metų persikėliau į Druskininkus ir jau 11 metų dirbu apsaugos darbuotoju. Teko dirbti ir greito reagavimo ekipaže. Pirma mano darbo dieną buvo rami, o va vakare dangus maišėsi su žeme, buvo stipri audra, griaustinis, žaibas. Suveikimai ėjo vienas po kito, visą naktį praleidome važiuodami tai pas vienus, tai pas kitus Klientus.

Ar patinka Jums šis darbas?

Žinoma, kitaip nedirbčiau jau tiek metų. Man patinka viskas: darbas, atsakomybė, patogus grafikas, kuris leidžia derinti darbą su kita veikla.

Gal atsimenate kokią įdomią istoriją iš darbo?

Daug jų buvo ir visokių. Paskutinė, kurią prisimenu, tai – vagystė degtinės už 500 eurų. Bandė pavogti didelį kiekį, bet man pavyko sulaikyti.

Kaip leidžiate laisvalaikį?

Mėgstu grybauti miške, o ne gyvenime. Per pandemijos laikotarpį nusipirkau metalo ieškiklį, tai pasivaikštau po gamtą ieškodamas metalo. Daugiausia randu tūtas, monetas, kol kas didesnio radinio dar neturiu, bet tikiu, kad rasiu.

Linkime surasti lobį. Mėgstate grybauti, tai gal ir gaminti patinka?

Gerai moku pasišildyti maistą, ką moku tai jau moku… (juokiasi).

Tai kur dedate grybus?

Turiu tetų, dėdžių, visą sąrašą žmonių, kurie jau nebegali eiti į mišką, bet mėgsta grybus. Tai jiems prirenku ir išdalinu. Mūsų miškas painus, dauguma bijo ten eiti, o aš šalia gyvenu, žinau vietas, kur baravykai auga, tai aplankau ir susirenku. Patogus darbo grafikas leidžia grybauti darbo dienomis, o dauguma atvažiuoja savaitgaliais. Juokauju ir erzinu draugus, kad ketvirtadienį surenku visus grybus ir palieku mišką savaitgalio grybautojams.

Gražiai gyvenate, tiek pomėgių ir darbas patinka..

Taip, dar kurį laiką vaidinau savo bendruomenės teatre. Trupėje trūko vyrų, pakvietė mane pabandyti, taip ir prasidėjo vienas, kitas ir trečias spektaklis. Gaila, kad pandemija pristabdė, bet tikiu, kad vėl susibursime.

Ko palinkėtumėte savo kolegoms iš kitų miestų?

Dažnai tenka susitikti su kolegomis iš kitų miestų per įvairius renginius. Tai visiems linkiu kantrybės, kurios mūsų darbe labai reikia ir sveikatos.

Ačiū už nuotaikingą pokalbį.

Taiklaus šaudymo turnyras

Kovo 11-ajai, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai, paminėti Saugos tarnyba  „Argus“ organizuoja tradicinį šaudymo turnyrą.  23-iasis šaudymo turnyras vyks 2022 m. kovo 10 d. 10:00 val. šaudykloje „Tiras365“, Nemuno g.15, Klaipėda.

Kviečiame dalyvauti.

Gyventojai priešgaisrinei saugai vis dar skiria per mažai dėmesio

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie VRM praneša, kad 2022 m. jau kilo daugiau nei pusantro šimto gaisrų gyvenamuosiuose namuose, žuvo net 9 žmonės. Tačiau specialistai pastebi, jog lietuviai dūmų detektorių ir kitos priešgaisrinės apsaugos prevencinių priemonių įsigyti neskuba.Statistika rodo, kad rūkymas namuose, neatsargus elgesys su ugnimi bei netvarkinga elektros instaliacija – pagrindinės nelaimių priežastys, o pačios skaudžiausios įvyksta, kai miegama. Šalyje gaisrų pernai iš viso kilo net keliolika tūkstančių.

,,Gaisras namuose – viena baisiausių nelaimių. Kad to išvengtume, galima imtis keleto gana paprastų prevencinių priemonių. Jei būste yra kieto kuro krosnių, dūmtraukių ar dujinio šildymo katilų, labai svarbu, kad šie būtų prižiūrėti ir išvalyti. Ne mažiau pavojinga ir netvarkinga elektros instaliacija. Žinoma, privalomai turi būti įrengti priešgaisriniai dūmų detektoriai, kurie reaguoja į galimą ugnies plitimą, – sako Tomas Jonaitis, saugos tarnybos ,,Argus”, saugančios daugiau nei 7000 namų Lietuvoje, saugos ekspertas. – Galimo gaisro pradžios identifikavimui užtenka ir autonominių detektorių, kurie yra maitinami baterijomis ir esant padidėjusiam dūmų kiekiui pradės skleisti garsinį signalą. Tačiau tai neapsaugos namų kai juose nieko nėra. Geriausia yra įsirengti pilną gaisro sistemą, kuriai suveikus automatiškai galima būtu iškviesti apsaugos tarnybas ir pačiam gauti pranešimą apie pavojų“.

Renkantis ir montuojant dūmų detektorių labai svarbu atsiminti, kad jų negalima tvirtinti ten, kur dėl žmogaus veiklos susidaro garai, pavyzdžiui virtuvėje ar vonioje. Taip pat reikėtų nepamiršti retkarčiais patikrinti įrenginio bateriją – elementai, priklausomai nuo pasirinkto modelio, veikia nuo 2 iki 10 metų. Verslui patariama įsirengti ankstyvos detekcijos dūmų daviklius, kurie kelis kartus 

greičiau informuoja apie nelaimę. Be to, jie nedaro įtakos vizualinei taršai, gali būti sumontuoti koncertų salėse, bažnyčiose ar istoriniuose pastatuose. Taip pat jie veikia dideliame slėgyje, ten kur neišvengiama cheminė ar radiacinė tarša, vibracija ir panašiai.

,,Savo klientams patariame, kad priešgaisrinės saugos prevencinės priemonės reikalingos dėl jų pačių, šeimos ir turto saugumo, o ne dėl institucinių ar žinybinių reikalavimų. Mūsų rekomenduojamus daviklius paprasta sumontuoti patiems. Taip pat galime pasiūlyti maksimaliai nuo nelaimės apsaugančius, individualius priešgaisrinius sprendimus, kuriuos pritaikome konkrečiam atvejui”, – dėsto T. Jonaitis

dėkojame, kad pasitikite mumis ir patikite savo objektų apsaugą. Vertindami tai, nuolat tobulėjame ir siekiame teikti tik aukščiausios kokybės paslaugas.

Artėjančių švenčių proga Klientams, iš anksto sumokėjusiems už 2022 metus, dovanojame 5 % nuolaidą 2022 metų apsaugos paslaugų kainai. Nuolaida taikoma neturintiems    įsiskolinimų ir sumokėjusiems už 2022 metus iki 2022 m. sausio 10 dienos. Užsisakykite išankstinę sąskaitą: internete arba tel. 1858 (administracija/spauskite dvejetą).

Tuo pačiu pranešame, kad nuo 2022 m. sausio mėnesio 1 dienos keičiasi stebėjimo ir reagavimo paslaugos abonentinis mėnesio mokestis. Apie tai Klientai bus informuojami asmeniškai. Pokytį nulėmė LR Vyriausybės nutarimas nuo 2022 m. sausio 1 d. 13,7 % padidinti minimalią mėnesinę algą ir metinė infliacija, kuri 2021 metais nuolat didėjo ir lapkričio mėn. pasiekė 9,3 %.

Jeigu turite klausimų, maloniai prašome susisiekti el. paštu <pardavimai@argus.lt arba trumpuoju numeriu 1858 (administracija/spauskite dvejetą).

Tvariam bendradarbiavimui labai svarbu turėti žodinį slaptažodį (raktažodį), kuris leistų Jus atpažinti telefoninio skambučio metu.

Žodinį slaptažodį (raktažodį) atnaujinti ar sukurti labai paprasta – tiesiog jį atsiųskite el. paštu info@argus.lt iš savo – Apsaugos sutartyje nurodyto – el.pašto. Jei turite papildomų klausimų, atsakysime – paskambinkite telefono numeriu 1858.

Mums svarbiausia Jūsų ramybė!

Patikimas apsaugos paslaugų partneris Saugos tarnyba „Argus“

Gerbiamas Kliente,

Dėkojame, kad renkatės mūsų paslaugas. Jūsų ir Jūsų turto saugumas mums labai svarbus.

Norime priminti, kad signalizacijos nuo įsibrovimų ir gaisro įrengimas savaime dar neapsaugo. Primename, kad signalizaciją būtina įjungti, kai:

 • išvykstate į darbą ar kitais reikalais;
 • išvykstate savaitgaliui;
 • išvykstate atostogoms.

Taip pat rekomenduojame įjungti signalizaciją, kai:

 • būnate namuose (ypač jei jūsų būstas yra kelių aukštų, dažniausiai būnate ar dirbate antrame aukšte, o pirmame aukšte tuo metu nebūna kitų šeimos narių);
 • miegate.

Tamsiu paros metu ir naktį įvyksta daugiausia vagysčių ir gaisrų. Todėl rekomenduojame visada įjungti signalizacijos nakties režimą, kuris atliks gero ir akylaus sargo funkcijas, kol ramiai miegosite.

Būkite saugūs ir sveiki,

Jūsų saugos tarnyba „Argus“

Gerb. Kliente, 

artėjančių švenčių proga dovanojame Jums 5 proc. nuolaidą 2021 metų elektroninės apsaugos paslaugoms!

Nuolaida taikoma Klientams, neturintiems įsiskolinimų ir iš anksto sumokėjusiems už 2021 metus iki 2021 m. sausio 6 d. 

Pasiūlymas galioja nuo 2020 m. gruodžio mėn. 4 d. iki 2021 m. sausio mėn. 7 d. 

Užsisakykite išankstinę sąskaitą: nuoroda (spausti čia) arba tel. 1858 (administracija/spauskite du) I-IV nuo 8:30 iki 17:30 val., V nuo 8:30 iki 16:30 val.

Primename, kad Klientus aptarnaujame tik nuotoliniu būdu.

Dėkojame, kad naudojatės mūsų paslaugomis!

Pagarbiai

Jūsų Saugos tarnyba „Argus“

Rūpinomės konferencijos EBIT saugumu 

Dalyviai ne tik buvo apsaugoti, bet ir turėjo galimybę išbandyti mūsų produktą – termovizorines kameras, kurios naudojamos virusų platinimo ir pavojingų ligų prevencijai.

Vienas užkardytas atvejis – ekonomija daugiau nei 10 tūkst. Eur.

Verslas dar kartą sustoti negali, pasirūpinkite savo veiklos tęstinumu!

Jei turite klausimų, pasitarkite su mūsų saugos konsultantais el.paštu info@argus.lt arba tel. 1858

„Argus“ ir Lietuvos kariuomenė

Praėjusią savaitę mūsų kolegos aplankė karinius dalinius, kuriuose susitiko su privalomąją karinę tarnybą baigiančiais kariais. Taip prisidedame prie Įmonės kaip darbdavio žinomumo didinimo bei dalyvaujame ES projektuose, skirtuose jaunimo integracijos klausimams. Mūsų tikslas – supažindinti su „Argus“ saugos tarnyba bei karjeros perspektyvomis Įmonės padaliniuose, visoje Lietuvoje.

Viktoras Blyža ir Ugnė Jonaitytė-Blyžienė apsilankė LK Motorizuotojoje pėstininkų brigadoje ,,Žemaitija” Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalione, Šilalės r., Pajūrio mstl. Kolegos bendravo su daugiau nei dviem šimtais žmonių.

 1. Blyža apie naują patirtį: „Papasakojome jiems apie saugos tarnybą, supažindinome su darbo specifika, karjeros perspektyvomis bei pasistengėme paneigti mitą, jog saugos tarnyboje dirba tik apsaugos darbuotojai. Tikiuosi, kad pavyko sulaužyti nusistovėjusius stereotipus ir parodyti, koks iš tiesų yra saugos tarnybų darbas, kasdienybė ir kokių specifinių žinių reikia šiais laikais. Pasakojome, kad siekiant teikti kokybiškas paslaugas bei kompleksinius sprendimus reikalingas visas būrys įvairiausių specialistų. Ir dar – niekada nėra tekę stovėti prieš 200 žmonių, kurie tavęs įdėmiai klausosi, o baigus pristatymą garsiai ploja. Jaudulys – didžiulis. Sėkmės kariams tolimesniame kelyje ir ačiū už galimybę!“.

Kolegos Aleksandras Bogdanovičius ir Laura Skorulskaja tą pačią dieną lankėsi Vilniuje LK Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione. Jiems teko pasikalbėti su keturiasdešimčia jaunuolių. Dalindamiesi įspūdžiais po susitikimo argiečiai kolegos dėkojo už suteiktą galimybę įgyti įdomios patirties, pasakojo, kad buvo nustebinti Lietuvos kariuomenės griežta vidaus tvarka. Įeinant į teritoriją teko ne tik registruotis, bet ir parodyti pasus, kad būtų tinkamai nustatyta jų tapatybė.

25-erių metų sukaktį mininti „Argus“: saugumo samprata pasikeitė kardinaliai – įvairių grėsmių šaltiniai pavojingi net už tūkstančių kilometrų

Technologijoms sparčiai vystantis, vis daugiau organizacijų linkusios investuoti  į kompleksinius rizikų vertinimus ir sisteminius sprendimus. Specialistų teigimu, jau netolimoje ateityje tinkamai apsaugai bus skiriama gerokai daugiau dėmesio ir resursų nei dabar – teks spręsti individualius saugos uždavinius visose veiklose, o procesai taps decentralizuoti.

„Kad ir kaip gerai procesai veiktų, įmonė nėra izoliuota. Kylančios hibridinės grėsmės, kurioms teks ieškoti prevencijos ir apsaugos, pačios įvairiausios – nuo kibernetinių atakų, pandemijos ir duomenų sistemų patikimumo iki išmaniosios fizinės žmonių, turto ir intelektinės apsaugos. Globalizacijos procesai iš esmės pakeitė saugos sampratą ir turinį. Grėsmių ir pavojų šaltiniai gali būti už tūkstančių kilometrų, tačiau atstumas neapsaugo. Būtina vertinti visas globalias rizikas ir imtis lokalių saugos priemonių.

Ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje vis daugiau pasitikima privačiomis saugos įmonėmis,  o kartu išryškėja ir valstybinių sistemų optimizavimo procesai. Modernus pasaulis jau priverstas susidurti su kibernetinėmis grėsmėmis, tarptautiniu terorizmu, infekcinių lygų protrūkiais… Ir tai gerokai arčiau mūsų nei atrodo“, – sako Saugos tarnybos generalinis direktorius Romualdas Jonaitis 

Verslo rizikų kompleksinio vertinimo paslaugą užsako ne tik tarptautinės kompanijos, bet ir šiuolaikiškai valdomos lietuviško kapitalo įmonės. Specialistų teigimu, verslai ją taiko savo veikloje bei jaučia apčiuopiamą naudą. Tai ne tik tiesioginė turto apsauga, tačiau ir įvairių galimų fizinių sabotažų prevencija, asmenų duomenų tvarkymo sprendimai bei, žinoma, kibernetinis saugumas ir su tuo susijusių galimų praradimų užkardymas nuolat besikeičiančioje darbinėje aplinkoje.

UAB Saugos tarnyba „Argus“ – pirmaujanti bendrovė apsaugos rinkoje, atitinkanti aukščiausius europinius ir pasaulinius kokybės standartus. Nuo 1995 m. liepos 11 d.

Prasidėjus vasarai vis daugiau gyventojų rūpinasi savo turto apsauga

Policijos departamento paros įvykių suvestinių duomenys rodo, jog padaugėjo neteisėtų bandymų įsibrauti į privačias valdas, o Saugos tarnybos „Argus“ administracija sako, kad gerokai išaugo užklausų ir konsultacijų dėl galimų saugumo variantų skaičius.

„Kiekvieną vasarą stebime vagių suaktyvėjimą pajūryje, o ypač kurortiniuose miestuose: Palangoje, Šventojoje, Neringoje. Čia bandymai vogti dažniausiai vykdomi nakties metu ir paryčiais, taip pat trumpam poilsiautojams išėjus iki pajūrio ar parduotuvės. Vagiami mobilieji telefonai, piniginės, rankinės, laikrodžiai ir kiti vertingi daiktai. Be to, žmonės per atostogas taip pat palieka savo namus kitose vietovėse, kurie taip pat vilioja vagišius. O jie dabar įžūlūs kaip niekada – drąsiai lenda į privačias valdas ir žvalgosi, ieško, ką galėtų nugvelbti. Todėl natūralu, kad vis daugiau besirūpinančiųjų savo ir savo artimųjų saugumu domisi mūsų saugos paslaugomis“, – teigia Tomas Jonaitis, Saugos tarnybos „Argus“ Projektų valdymo departamento vadovas.

Specialistai įsitikinę, jog norint tinkamai apsisaugoti nuo nusikaltėlių geriausia visais atvejais pasikonsultuoti su profesionaliais saugos specialistais – vien tvirtesnės durys, sandariai uždaryti langai šiais laikais dažnai jau negelbsti. Dabar niekadėjai veikia gerokai subtiliau: atidžiai stebi savo pasirinktą taikinį, tyrinėja visas galimas kliūtis, domisi bendravimu su kaimynais…

„Nors mūsų klientai ir apsaugoti, pastebime, jog padaugėjo bandymų įsibrauti į butus, namus, kotedžus. Tačiau jei būstas yra saugomas, piktavaliai dažniausiai jį aplenkia. Kartu norisi atkreipti dėmesį, jog net ir iš pirmo žvilgsnio saugiai paliktas turtas gali tapti lengvu grobiu. Pasitaiko, kad iš aptvertų ir užrakintų teritorijų pavagiami tokie daiktai kaip motociklai, sveriantys po 300 kilogramų ir daugiau, traktoriukai – žoliapjovės, motoblokai ar kitas brangus turtas. Labai svarbu, kad nusikaltėliams būtų kuo sunkiau patekti į kiemus ir patalpas. Privalu viską užrakinti, būnant namuose įsijungti saugių namų signalizacijos režimą dieną, o ypač naktį. Pasirūpinkite, kad vertingi daiktai nekristų į akis – vagys visų pirma čiumpa tai, ką lengviausia pasiekti. Atsarginio rakto jokiu būdu nepalikite lengvai nuspėjamoje vietoje. Patartina įsirengti vaizdo stebėjimo kameras, keisti signalizacijos kodus. Jei išvykstate, įspėkite patikimus asmenis – paprašykite išimti iš jūsų pašto dėžutės laikraščius ir žurnalus, nes pilna dėžutė yra signalas, jog namuose nieko nėra“, – pastebi Saugos tarnybos „Argus“ ekspertas.

Saugos tarnybos, o taip pat ir policija pastebi, kad viruso akivaizdoje vagišiai tapo net aktyvesni

Nusikaltėlius šiuo laikotarpiu labiausiai domino dėl saviizoliacijos palikti tušti butai ar patalpos, kuriose sandėliuoti įvairūs vertingi daiktai. Specialistų įsitikinimu, norint išvengti netikėtumų, tiesiog būtina konsultacija su profesionalais. O šiandien saugos sprendimų labai daug – kiekvienam pagal poreikį ir galimybes: siūlomi nuo bazinių iki išmaniųjų.

Saugos tarnybos „Argus“ atstovo T. Jonaičio teigimu, įsirengti elektroninės apsaugos sistemą naudinga dar ir dėl kartu įdiegiamos priešgaisrinės apsaugos. Įvairi statistika rodo, kad būtent priešgaisriniams įrenginiams ir sprendimams tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys skiria vis dar per mažai dėmesio. Šiemet šalyje jau kilo 4 tūkst. gaisrų, iš kurių didelė dalis – pastatuose. Gaisrus dažniausiai sukelia neatsargus žmonių elgesys bei netvarkinga elektros instaliacija. Daugiausia mirčių dėl gaisro įvyksta, kai žmogus užmiega.

„Svarbiausia, kad davikliai tiksliai reaguotų ir informuotų, ypač ten, kur dujinis ar malkinis šildymas. Taip pat būtina, kad detektoriai identifikuotų galimą gaisrą, o ne dūmus – atidarius židinį jie neturėtų pradėti veikti, bet privalo pranešti, jei užsidegė gaminamas maistas ar panašiai. Būtina suprati, kad priešgaisriniai sprendimai yra dėl pačių žmonių ir jų turto saugumo, o ne dėl pastato pridavimo ar kokių nors reikalavimų. Šiandien daviklius labai paprasta susimontuoti ir patiems gyventojams – tereikia pritvirtinti prie lubų ir įjungti. O priešgaisriniai sprendimai sujungti su centriniu pultu, prie kurio nuolatos budi operatoriai, gelbsti ir naktį, kai miegama ir jei išvykstama iš namų ilgesniam laikui“, – sako T. Jonaitis.

Svarbu

Intensyvi gyventojų veikla socialiniuose tinkluose nusikaltėliams suteikia svarbios informacijos.

Internetinės video konferencijos gali atskleisti, kokių vertingų daiktų turite bei kokias saugos sistemas naudojate.

Užpuolikai dažnai būna ginkluoti.

Privačios valdos, kuriose nėra jokios apsaugos sistemos, nusikaltėlius domina labiau.

Rekomenduojama – pakitus gyvenimo būdui, išvykstant ilgesniam laikui, pertvarkant būstą, pasikonsultuoti su specialistais.

Dar daugiau galimybių Jūsų saugumo užtikrinimui!

Jei reikia greito ir efektyvaus priešgaisrinio sprendimo – tai WES!

 • Tinka statyboms, laikiniems pastatams, stabdomai gamybai, lauko sandėliams ir kt.;
 • Greitai įrengiamas, belaidis sprendimas;
 • Neribojamas kiekis įrenginių vienoje sistemoje;
 • Plačiai pritaikomas: nuo mažų teritorijų iki objektų su dideliais atstumais;
 • Valdymas ir stebėjimas per tinklą (kompiuterinės darbo vietos, mobilūs įrenginiai);
 • Dirba autonomiškai arba galima integruoti į kitas priešgaisrines, apsaugos ar vaizdo stebėjimo sistemas;
 • EN54 standartas. 

Saugos tarnyba „Argus“ tapo vieninteliu oficialiu priešgaisrinių sprendimų „Ramtechh Electronics Limited“ atstovu Baltijos šalyse.

 

Daugiau info@argus.lt

DĖL KORONAVIRUSO (COVID – 19)

Brangus kliente,

dėl susidariusios koronoviruso situacijos šalyje, informuojame apie saugos tarnybos „Argus“ priimtus ir įgyvendintus sprendimus:

 • Įmonėje procesai organizuoti taip, kad paslaugos būtų teikiamos 24/7.
 • Nuolatos besikeičiančioje situacijoje, esame pasiruošę alternatyvius veiklos tęstinumo planus ir apsirūpinę reikalingais techniniais bei organizaciniais resursais.
 • Darbuotojus supažindinome su koronaviruso prevencija.
 • Nuolatos aprūpiname darbuotojus dezinfekcijos bei apsaugos priemonėmis.
 • Vardan saugumo ir vadovaudamiesi atsakingų institucijų rekomendacijomis, nuo kovo 16 d. su klientais ir partneriais bendrausime nuotoliniu būdu.
 • Rūpindamiesi visų mūsų sveikata, sustabdėme komandiruotes, mokymus ir su tuo susijusias keliones.
 • Nuolatos stebime situaciją ir bendradarbiaujame su atsakingomis institucijomis.

Dedame ir dėsime visas pastangas, kad visuotino karantino periodu užtikrintume Jūsų, Jūsų šeimos ir Jūsų verslo saugumą.

Koronavirusas (COVID-19) palies mus visus ir tik kartu išsaugodami ramybę bei teisingai planuodami veiksmus, galime maksimaliai sumažinti žalą. Atsižvelgiant į greitai besikeičiančius įvykius privalome daugiau nei įprastai saugoti save ir aplinkinius.

Jei Jūsų įmonės veikloje būtų fiksuotas koronaviruso atvejis, maloniai prašome informuoti el. paštu info@argus.lt arba telefonu 1858 ar 8 46 312449. Privalome imtis visų priemonių, kad užtikrintume kolegų, partnerių ir klientų saugumą.

Esame visada pasiruošę priimti jūsų pasiūlymus ir pageidavimus, kad kuo geriau suvaldytume susidariusią situaciją.

Dėkojame už pasitikėjimą.

              Valdybos pirmininkas                    Generalinis direktorius

Ten kur nėra jokių galimybių užtikrinti fizinės apsaugos, pagelbės Mobilieji stebėjimo blokai ir išmaniosios technologijos

Šalies didmiesčiuose dirbantys teisėsaugos pareigūnai priversti nuolatos daug dėmesio skirti vagystėms iš statybviečių. Bene daugiausiai rūpesčių kelia menkai saugomas turtas, kai statomas objektas dar neturi net durų, o dažnu atveju ir elektros energijos. Vagių taikiniu dažniausiai tampa statybinės medžiagos, šildymo bei vėdinimo įranga, netgi buitiniai prietaisai, kurie be priežiūros paliekami vos kelioms akimirkoms.

Mobilūs statybviečių apsaugos sprendimai – viena iš kompanijos Saugos tarnyba „Argus“ teikiamų smarkiai populiarėjančių paslaugų. Mobilūs judesio detektoriai užtikrina aukštą apsaugos lygį.

Jie sugeba identifikuoti bet kokį įsibrovėlį, o užfiksavus judesį pradedamas filmuoti vaizdas iš karto perduodamas į visą parą dirbantį apsaugos postą. Patvirtinus, kad yra pažeidimas, į įvykio vietą vykstą greito reagavimo ekipažas. Tačiau svarbiausia – jog sistema gali veikti visiškai autonomiškai, nepriklausomai nuo to, ar teritorijoje yra energijos šaltinis.

„Tokią įrangą naudojome, saugodami Klaipėdos centre įrengtą Kalėdinę čiuožyklą. Moderni belaidė vaizdo stebėjimo sistema, suveikus judesio detektoriui, įjungia kameras, o vaizdas akimirksniu perduodamas į pultą. Šie įrengimai naudojama pačių įvairiausių objektų apsaugai: statybose, vėjo jėgainių parkuose, žemės ūkyje ir kitur, kur fiziškai užtikrinti apsaugą ganėtinai sudėtinga ir labai brangu. Džiaugiamės, kad šventiniu laikotarpiu galėjome pasirūpinti klaipėdiečių ir jų svečių saugumu bei prisidėjome prie naujametinės nuotaikos kūrimo“, – sakė Aidas Rudys, Saugos tarnybos „Argus“ Fizinės saugos departamento vadovas.

Mobilieji stebėjimo blokai naudojami ne tik siekiant sumažinti galimos vagystės ir kitokios įmanomos žalos nuostolius, bet ir valdyti inventorių, techniką ar kitą turtą.  Blokai padeda sekti bendrą situaciją objekte, be to, operatyviai gali būti perkeliami į kitą vietą. Įranga veikia bet kokiomis oro sąlygomis.

Neturintiems deramos apsaugos policija primena:

nepalikite be priežiūros daiktų, kuriuos lengva pagrobti – dviračių, žoliapjovės ir pan.;

nepalikite kieme daiktų, galinčių padėti vagims patekti į jūsų valdą, pvz. kopėčių;

išvažiuojant iš namų, įsitikinkite, kad uždarėte langus ir užrakinote duris, įjunkite signalizaciją.

Priešgaisriniams „Securiton“ sprendimams Kokybės konkurse įteiktas apdovanojimas – „Metų inovacija 2019“

Vilniaus Gedimino technikos universitete vykusioje konferencijoje – „Technologinis progresas, dirbtinis intelektas, verslo atsakingumas bei skaidrumas asmens ir turto apsaugoje” – nominaciją atsiėmė UAB Saugos tarnyba „Argus“. Bendrovė – oficialus šveicarų gaminamo minėto produkto „Securiton“ atstovas Lietuvoje.

Prestižinis Asmens ir turto apsaugos kokybės konkursas rengiamas jau 11-tą kartą. Jį organizuoja asociacija „Apsaugos verslo grupė“, vienijanti 38-is narius.

Esame dėkingi savo partneriams, besirūpinantiems, jog pačios sėkmingiausios inovacijos neaplenkia mūsų šalies, o pasiekia gyventojus ir visus, kuriems tai nepaprastai aktualu. Iš viso konkursui buvo pristatyta 15-ka paraiškų, tad mūsų komisijai vertinti ir rinktis buvo iš ko. O šių dienų aktualijų kontekste, aišku, jog „Securiton“ turėtų iš esmės pakeisti šalies gaisrų prevenciją. Tai produktas, kuris neturi sau lygių ir gali būti diegiamas ten, kur net sunku žmogui įsivaizduoti“, – renginio metu sakė asociacijos „Apsaugos verslo grupė“ prezidentas Saulius Pridotkas, sveikindamas nugalėtojus.

„Securiton“ priešgaisriniai sprendimai visus žinomus analogus lenkia visais parametrais. Tai šveicarų išradimas, o įrengimų gamybą patikėta Vokietijos specialistams.

„Mūsų konkursui pasiūlytas gaminys pasaulyje naudojamas labai plačiai. Pagrindinis dalykas, išskiriantis jį iš kitų gaminių – sistema labai tiksliai gali identifikuoti oro taršos pokyčius ir sugeba atskirti realų pavojų. Be to, gali nepriekaištingai veikti erdvėse, kur didelis slėgis, šaltis, karštis, vibracija, ir panašiai. Jaučiamės tikrai gerai, kad tarptautiniu lygiu įvertinta „Securiton“ populiarėja ir mūsų šalyje. O tai reiškia, jog gyvensime dar saugiau.  Akivaizdu, šiandien saugos paslaugų rinka yra moderni bei pažangi, o šioje verslo srityje dirbančios įmonės, galėtų būti įtrauktos ir į Bendrąjį  Lietuvos Respublikos gynybos planą“, – kalbėjo UAB Saugos tarnybos „Argus“ valdybos pirmininkas Romualdas Jonaitis, atsiimdamas apdovanojimą.

Kokybės konkurso geriausieji kasmet paskelbiami per konferenciją, kurioje apžvelgiamos saugos paslaugų ir technologijų rinkos tendencijos. Renginyje aptariami teisinės aplinkos pokyčiai, daug dėmesio skiriama situacijai Baltijos šalyse ir ES, bendradarbiavimui su valstybės institucijomis bei kitų rinkos šakų dalyviais, vyksta  intelektualinių saugos naujovių pristatymas, keičiamasi patirtimi ir žiniomis.

Alytaus gaisro žala – daugiau nei  5 mln. Eur: sąlyginai nedidelės investicijos būtų leidę išspręsti begalę problemų

Pastarojo meto didžiausios katastrofos šalyje padariniai – vis dar šalinami, o Alytaus regionas ir visa Lietuva dar ilgai skaičiuos gaisro padangų perdirbimo gamykloje nuostolius. Situacijų specialistai pastebi, kad po kiekvieno tokio rezonansinio įvykio viešinama, ką reikėjo daryti ir kaip turėtų būti, tačiau inovatyviausios nelaimių užkardymo priemonės, kurios seniai žinomos ir naudojamos Vakaruose, dažniausiai ir toliau – ignoruojamos.

Priešgaisrinės apsaugos departamento duomenys rodo, kad įmonės ir gyventojai kol kas nepakankamai rūpinasi prevenciniais sprendimais: per metus šalyje kyla keliolika tūkstančių gaisrų, o nežymus, vos 2,4 proc., jų skaičiaus mažėjimas per tą patį laikotarpį fiksuotas tik gyvenamuosiuose būstuose, greičiausiai, dėl ugniagesių nemokamai išdalintų autonominių dūmų detektorių.

Securiton AG, Ihr starker Partner für professionelle Sicherheit Securiton AG, your strong partner for professional security Securiton AG, votre partenaire fort pour sécurité professionnel

„Daugiausia mirčių gaisro atveju įvyksta, kai žmogus užmiega. Todėl ypač svarbu, kad davikliai tiksliai reaguotų ir informuotų, ypač ten, kur dujinis ar malkinis šildymas. Taip pat būtina, kad detektoriai identifikuotų galimą gaisrą, o ne dūmus – atidarius židinį jie neturėtų pradėti veikti, bet privalo pranešti, jei užsidegė gaminamas maistas ar panašiai. Būtina suprati, kad priešgaisriniai sprendimai yra dėl pačių žmonių ir jų turto saugumo, o ne dėl pastato pridavimo ar kokių nors reikalavimų. Šiandien daviklius labai paprasta susimontuoti ir patiems gyventojams. Tereikia pritvirtinti prie lubų ir įjungti.“, – sako UAB Saugos tarnybos „Argus“ Projektų valdymo departamento vadovas Tomas Jonaitis.

Jo teigimu, įmonių atveju priešgaisriniai sprendimai diegiami, netinkamai suprojektuojant, neįvertinus gamybos proceso, neatkreipiant dėmesio į pavojingas vietas, automatizavimo įrenginius ar net gaminamos bei apdirbamos produkcijos specifikaciją.

„Pavojingiausiuose objektuose dėmesys įspėjimo sistemoms turi būti ypatingai didelis ir svarbus. Iki šiol beveik nesinaudojama seniai išrastais ankstyvos detekcijos dūmų davikliais, kurie kelis kartus greičiau informuoja apie nelaimę nei masiškai naudojami temperatūros detektoriai. Mūsų įrenginėjami, šveicariški, ankstyvos detekcijos – ypatingai jautrūs – nuolat, be perstojo, analizuoja orą, o užfiksavę nuokrypį nuo normos, iš karto aktyvuoja pavojaus signalą. Be to, jie nedaro įtakos vizualinei taršai, todėl gali būti įrengiami koncertų salėse, bažnyčiose ar istoriniuose pastatuose. Gali veikti dideliame slėgyje, ten kur didelė cheminė ar radiacinė tarša, vibracija ir panašiai. Tačiau kaip jau minėjau, mūsų verslininkai per mažai tam skiria dėmesio ir, panašu, jog dažnai net nėra girdėję apie pačius moderniausius priešgaisrinius sprendimus. Vis dėlto pastebime, jog tie, kurie susipažįsta su produktu, yra linkę investuoti į kylančių tokių rizikų prevenciją“, – dėstė T. Jonaitis, kurio teigimu,  šalies draudimo bendrovės taip pat vertina šiuos sprendimus, o klientams, kurie įsirengę „Securiton“ gamintojo sertifikuota VdS priešgaisrinę sistemą, taiko  palankesnes sąlygas.

 „Securiton“ – ankstyvosios detekcijos jutikliai – net iki 3500 kartų jautresni už standartinius taškinius detektorius, kurie gali būti naudojami ypatingomis sąlygomis

Ši sistema tinkama naudoti atšiaurioje aplinkoje, tokioje kaip gilaus užšalimo zonos, sprogimo pavojaus zonos ar objektuose, kuriuose yra didelis užterštumas. Jos veikimas gali būti užtikrintas net ir esant tokiems aplinkos trukdžiams kaip drėgmė ir garai, dulkės, radiacija, stiprios oro srovės ar labai aukšta temperatūra. Inovatyvi sistema yra pritaikyta ir aktuali viešbučiams, muziejams, serverių patalpoms bei įmonėms, vykdančioms gamybą padidintos rizikos objektuose, pvz.: chemijos, dujų, naftos, tepalų, šaldytuvų, medžio apdirbimo, aukšto slėgio produktų gamyba ar perdirbimas ir pan. Dėl estetiškos instaliacijos sistema yra tinkama ekspozicijose, kultūrinio paveldo patalpose ar sveikatingumo įstaigose, taip pat ji gali būti sumontuota esant sudėtingoms konstrukcijoms: laboratorijose, lifto šachtose, dažymo kamerose, suvirinimo dirbtuvėse, angaruose ir kt.

Artėja susikaupimo metas – Vėlinės: Įspėjame – ilgapirščiai šiomis dienomis tampa kaip niekada aktyvūs

Policijos suvestinės byloja, jog didesnės vagystės iš įvairių objektų šalies didmiesčiuose įvykdomos maždaug kas antrą parą. Tuo tarpu lapkričio mėnesio pirmosiomis dienomis tokių įvykių fiksuojama gerokai daugiau. Bene didžiausias vagių grobis pernai lapkričio 1-ąją – Kauno rajone, Seniavos kaime. Iš namo, sugadinus terasos duris, pavogta net 14 tūkst. Eur.

Dažniausiai apie tai, kad neteko turto žmonės policiją informuoja po švenčių. Štai Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pernai lapkričio 2-ą dieną gavo du pranešimus apie vagystes, o lapkričio 3-ią – tris. Vagys dažniausiai darbavosi privačių namų kiemuose ir ūkiniuose pastatuose. Išsinešė arba išsivežė žoliapjoves, benzininius pjūklus, padangas, įrankius.

Panašiai viskas vyko ir Kauno bei Klaipėdos apskrityse. Uostamiesčio vagių grobiu dar tapo nesaugiai palikti dviračiai ir motorinių valčių varikliai.

„Norime atkreipti gyventojų dėmesį, jog net ir saugiai iš pirmo žvilgsnio paliktas įvairus turtas gali tapti lengvu vagių grobiu. Pasitaiko atveju, kai iš aptvertų ir užrakintų teritorijų pavagiami tokie sunkūs daiktai kaip motociklai, sveriantys po 300 kilogramų ir daugiau, ar kiti brangūs daiktai. Perkelia per tvorą ir išsiveža. Todėl prieš išvykstant ilgesniam laikui būtina pasirūpinti saugumu. Mūsų įmonė ne tik teikia fizinės apsaugos paslaugas, tačiau ir konsultuoja. Su specialistais visada verta pasitarti“, – sako UAB Saugos tarnyba „Argus“ Saugos departamento vadovas Aidas Rudys ir pastebi, jog lapkričio pirmosiomis dienomis padaugėja ne tik vagysčių iš įvairios paskirties objektų, bet ir plėšimo atvejų. Be to, vagys šniukštinėja ir prie automobilių, paliktų šalia kapinių.

„Argus“ rekomenduoja gyventojams

Prieš išvykdami pasirūpinkite patikimomis spynomis ir durų sklendėmis, mechaninėmis langų apsaugomis, tinkamu seifo įtvirtinimu. Jei seifo neturite, patariama itin brangius nedidelės apimties daiktus nunešti saugoti į banką. Pasirūpinkite, kad vertingi daiktai (nešiojamieji kompiuteriai, papuošalai, automobilių rakteliai, dokumentai ir kt.) būste nekristų į akis – vagys visų pirma čiumpa tai, ką lengviausia pasiekti. Atsarginio rakto jokiu būdu nepalikite lengvai nuspėjamoje vietoje. O svarbiausia – aktyvuokite apsaugos sistemą. Patartina įsirengti vaizdo stebėjimo kameras, keisti signalizacijos kodus, įspėkite patikimus asmenis – paprašykite išimti iš jūsų pašto dėžutės laikraščius ir žurnalus, nes pilna dėžutė yra signalas, jog savininkas išvykęs ilgesniam laikui.

„Argus“ rekomenduoja verslui

Nepalikite vertingų daiktų vitrinose, arti langų; juvelyrinius dirbinius, grynuosius pinigus objektuose laikykite tik į grindis ar sienas tinkamai įtvirtintuose seifuose ir kuo mažesnėmis sumomis (stambesnes pinigų sumas patariama inkasuoti); nepalikite rakto nuo seifo objekte; specialiomis tvirtinimo priemonėmis pritvirtinkite vertingesnius daiktus prie stalų, grindų ar pan.; uždarykite objekto vidines duris; saugokite informaciją apie objekte laikomas vertybes; kasdien patikrinkite, ar pašaliniai asmenys neuždengė, nesugadino signalizacijos sistemos dalių. Keičiantis darbuotojams, nedelsiant keiskite sistemos išjungimo/įjungimo kodus, keiskite piniginių lėšų inkasavimo laiką, dieną bei vietą. Atsiradus papildomiems stelažams ar prekėms, kurie uždengia apsaugos sistemos dalis, kvieskite specialistus įvertinti rizikas.