Priešgaisriniams „Securiton“ sprendimams Kokybės konkurse įteiktas apdovanojimas – „Metų inovacija 2019“

Vilniaus Gedimino technikos universitete vykusioje konferencijoje – „Technologinis progresas, dirbtinis intelektas, verslo atsakingumas bei skaidrumas asmens ir turto apsaugoje” – nominaciją atsiėmė UAB Saugos tarnyba „Argus“. Bendrovė – oficialus šveicarų gaminamo minėto produkto „Securiton“ atstovas Lietuvoje.

Prestižinis Asmens ir turto apsaugos kokybės konkursas rengiamas jau 11-tą kartą. Jį organizuoja asociacija „Apsaugos verslo grupė“, vienijanti 38-is narius.

Esame dėkingi savo partneriams, besirūpinantiems, jog pačios sėkmingiausios inovacijos neaplenkia mūsų šalies, o pasiekia gyventojus ir visus, kuriems tai nepaprastai aktualu. Iš viso konkursui buvo pristatyta 15-ka paraiškų, tad mūsų komisijai vertinti ir rinktis buvo iš ko. O šių dienų aktualijų kontekste, aišku, jog „Securiton“ turėtų iš esmės pakeisti šalies gaisrų prevenciją. Tai produktas, kuris neturi sau lygių ir gali būti diegiamas ten, kur net sunku žmogui įsivaizduoti“, – renginio metu sakė asociacijos „Apsaugos verslo grupė“ prezidentas Saulius Pridotkas, sveikindamas nugalėtojus.

„Securiton“ priešgaisriniai sprendimai visus žinomus analogus lenkia visais parametrais. Tai šveicarų išradimas, o įrengimų gamybą patikėta Vokietijos specialistams.

„Mūsų konkursui pasiūlytas gaminys pasaulyje naudojamas labai plačiai. Pagrindinis dalykas, išskiriantis jį iš kitų gaminių – sistema labai tiksliai gali identifikuoti oro taršos pokyčius ir sugeba atskirti realų pavojų. Be to, gali nepriekaištingai veikti erdvėse, kur didelis slėgis, šaltis, karštis, vibracija, ir panašiai. Jaučiamės tikrai gerai, kad tarptautiniu lygiu įvertinta „Securiton“ populiarėja ir mūsų šalyje. O tai reiškia, jog gyvensime dar saugiau.  Akivaizdu, šiandien saugos paslaugų rinka yra moderni bei pažangi, o šioje verslo srityje dirbančios įmonės, galėtų būti įtrauktos ir į Bendrąjį  Lietuvos Respublikos gynybos planą“, – kalbėjo UAB Saugos tarnybos „Argus“ valdybos pirmininkas Romualdas Jonaitis, atsiimdamas apdovanojimą.

Kokybės konkurso geriausieji kasmet paskelbiami per konferenciją, kurioje apžvelgiamos saugos paslaugų ir technologijų rinkos tendencijos. Renginyje aptariami teisinės aplinkos pokyčiai, daug dėmesio skiriama situacijai Baltijos šalyse ir ES, bendradarbiavimui su valstybės institucijomis bei kitų rinkos šakų dalyviais, vyksta  intelektualinių saugos naujovių pristatymas, keičiamasi patirtimi ir žiniomis.

Alytaus gaisro žala – daugiau nei  5 mln. Eur: sąlyginai nedidelės investicijos būtų leidę išspręsti begalę problemų

Pastarojo meto didžiausios katastrofos šalyje padariniai – vis dar šalinami, o Alytaus regionas ir visa Lietuva dar ilgai skaičiuos gaisro padangų perdirbimo gamykloje nuostolius. Situacijų specialistai pastebi, kad po kiekvieno tokio rezonansinio įvykio viešinama, ką reikėjo daryti ir kaip turėtų būti, tačiau inovatyviausios nelaimių užkardymo priemonės, kurios seniai žinomos ir naudojamos Vakaruose, dažniausiai ir toliau – ignoruojamos.

Priešgaisrinės apsaugos departamento duomenys rodo, kad įmonės ir gyventojai kol kas nepakankamai rūpinasi prevenciniais sprendimais: per metus šalyje kyla keliolika tūkstančių gaisrų, o nežymus, vos 2,4 proc., jų skaičiaus mažėjimas per tą patį laikotarpį fiksuotas tik gyvenamuosiuose būstuose, greičiausiai, dėl ugniagesių nemokamai išdalintų autonominių dūmų detektorių.

„Daugiausia mirčių gaisro atveju įvyksta, kai žmogus užmiega. Todėl ypač svarbu, kad davikliai tiksliai reaguotų ir informuotų, ypač ten, kur dujinis ar malkinis šildymas. Taip pat būtina, kad detektoriai identifikuotų galimą gaisrą, o ne dūmus – atidarius židinį jie neturėtų pradėti veikti, bet privalo pranešti, jei užsidegė gaminamas maistas ar panašiai. Būtina suprati, kad priešgaisriniai sprendimai yra dėl pačių žmonių ir jų turto saugumo, o ne dėl pastato pridavimo ar kokių nors reikalavimų. Šiandien daviklius labai paprasta susimontuoti ir patiems gyventojams. Tereikia pritvirtinti prie lubų ir įjungti.“, – sako UAB Saugos tarnybos „Argus“ Projektų valdymo departamento vadovas Tomas Jonaitis.

Jo teigimu, įmonių atveju priešgaisriniai sprendimai diegiami, netinkamai suprojektuojant, neįvertinus gamybos proceso, neatkreipiant dėmesio į pavojingas vietas, automatizavimo įrenginius ar net gaminamos bei apdirbamos produkcijos specifikaciją.

„Pavojingiausiuose objektuose dėmesys įspėjimo sistemoms turi būti ypatingai didelis ir svarbus. Iki šiol beveik nesinaudojama seniai išrastais ankstyvos detekcijos dūmų davikliais, kurie kelis kartus greičiau informuoja apie nelaimę nei masiškai naudojami temperatūros detektoriai. Mūsų įrenginėjami, šveicariški, ankstyvos detekcijos – ypatingai jautrūs – nuolat, be perstojo, analizuoja orą, o užfiksavę nuokrypį nuo normos, iš karto aktyvuoja pavojaus signalą. Be to, jie nedaro įtakos vizualinei taršai, todėl gali būti įrengiami koncertų salėse, bažnyčiose ar istoriniuose pastatuose. Gali veikti dideliame slėgyje, ten kur didelė cheminė ar radiacinė tarša, vibracija ir panašiai. Tačiau kaip jau minėjau, mūsų verslininkai per mažai tam skiria dėmesio ir, panašu, jog dažnai net nėra girdėję apie pačius moderniausius priešgaisrinius sprendimus. Vis dėlto pastebime, jog tie, kurie susipažįsta su produktu, yra linkę investuoti į kylančių tokių rizikų prevenciją“, – dėstė T. Jonaitis, kurio teigimu,  šalies draudimo bendrovės taip pat vertina šiuos sprendimus, o klientams, kurie įsirengę „Securiton“ gamintojo sertifikuota VdS priešgaisrinę sistemą, taiko  palankesnes sąlygas.

 „Securiton“ – ankstyvosios detekcijos jutikliai – net iki 3500 kartų jautresni už standartinius taškinius detektorius, kurie gali būti naudojami ypatingomis sąlygomis

Ši sistema tinkama naudoti atšiaurioje aplinkoje, tokioje kaip gilaus užšalimo zonos, sprogimo pavojaus zonos ar objektuose, kuriuose yra didelis užterštumas. Jos veikimas gali būti užtikrintas net ir esant tokiems aplinkos trukdžiams kaip drėgmė ir garai, dulkės, radiacija, stiprios oro srovės ar labai aukšta temperatūra. Inovatyvi sistema yra pritaikyta ir aktuali viešbučiams, muziejams, serverių patalpoms bei įmonėms, vykdančioms gamybą padidintos rizikos objektuose, pvz.: chemijos, dujų, naftos, tepalų, šaldytuvų, medžio apdirbimo, aukšto slėgio produktų gamyba ar perdirbimas ir pan. Dėl estetiškos instaliacijos sistema yra tinkama ekspozicijose, kultūrinio paveldo patalpose ar sveikatingumo įstaigose, taip pat ji gali būti sumontuota esant sudėtingoms konstrukcijoms: laboratorijose, lifto šachtose, dažymo kamerose, suvirinimo dirbtuvėse, angaruose ir kt.

Artėja susikaupimo metas – Vėlinės: Įspėjame – ilgapirščiai šiomis dienomis tampa kaip niekada aktyvūs

Policijos suvestinės byloja, jog didesnės vagystės iš įvairių objektų šalies didmiesčiuose įvykdomos maždaug kas antrą parą. Tuo tarpu lapkričio mėnesio pirmosiomis dienomis tokių įvykių fiksuojama gerokai daugiau. Bene didžiausias vagių grobis pernai lapkričio 1-ąją – Kauno rajone, Seniavos kaime. Iš namo, sugadinus terasos duris, pavogta net 14 tūkst. Eur.

Dažniausiai apie tai, kad neteko turto žmonės policiją informuoja po švenčių. Štai Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pernai lapkričio 2-ą dieną gavo du pranešimus apie vagystes, o lapkričio 3-ią – tris. Vagys dažniausiai darbavosi privačių namų kiemuose ir ūkiniuose pastatuose. Išsinešė arba išsivežė žoliapjoves, benzininius pjūklus, padangas, įrankius.

Panašiai viskas vyko ir Kauno bei Klaipėdos apskrityse. Uostamiesčio vagių grobiu dar tapo nesaugiai palikti dviračiai ir motorinių valčių varikliai.

„Norime atkreipti gyventojų dėmesį, jog net ir saugiai iš pirmo žvilgsnio paliktas įvairus turtas gali tapti lengvu vagių grobiu. Pasitaiko atveju, kai iš aptvertų ir užrakintų teritorijų pavagiami tokie sunkūs daiktai kaip motociklai, sveriantys po 300 kilogramų ir daugiau, ar kiti brangūs daiktai. Perkelia per tvorą ir išsiveža. Todėl prieš išvykstant ilgesniam laikui būtina pasirūpinti saugumu. Mūsų įmonė ne tik teikia fizinės apsaugos paslaugas, tačiau ir konsultuoja. Su specialistais visada verta pasitarti“, – sako UAB Saugos tarnyba „Argus“ Saugos departamento vadovas Aidas Rudys ir pastebi, jog lapkričio pirmosiomis dienomis padaugėja ne tik vagysčių iš įvairios paskirties objektų, bet ir plėšimo atvejų. Be to, vagys šniukštinėja ir prie automobilių, paliktų šalia kapinių.

„Argus“ rekomenduoja gyventojams

Prieš išvykdami pasirūpinkite patikimomis spynomis ir durų sklendėmis, mechaninėmis langų apsaugomis, tinkamu seifo įtvirtinimu. Jei seifo neturite, patariama itin brangius nedidelės apimties daiktus nunešti saugoti į banką. Pasirūpinkite, kad vertingi daiktai (nešiojamieji kompiuteriai, papuošalai, automobilių rakteliai, dokumentai ir kt.) būste nekristų į akis – vagys visų pirma čiumpa tai, ką lengviausia pasiekti. Atsarginio rakto jokiu būdu nepalikite lengvai nuspėjamoje vietoje. O svarbiausia – aktyvuokite apsaugos sistemą. Patartina įsirengti vaizdo stebėjimo kameras, keisti signalizacijos kodus, įspėkite patikimus asmenis – paprašykite išimti iš jūsų pašto dėžutės laikraščius ir žurnalus, nes pilna dėžutė yra signalas, jog savininkas išvykęs ilgesniam laikui.

„Argus“ rekomenduoja verslui

Nepalikite vertingų daiktų vitrinose, arti langų; juvelyrinius dirbinius, grynuosius pinigus objektuose laikykite tik į grindis ar sienas tinkamai įtvirtintuose seifuose ir kuo mažesnėmis sumomis (stambesnes pinigų sumas patariama inkasuoti); nepalikite rakto nuo seifo objekte; specialiomis tvirtinimo priemonėmis pritvirtinkite vertingesnius daiktus prie stalų, grindų ar pan.; uždarykite objekto vidines duris; saugokite informaciją apie objekte laikomas vertybes; kasdien patikrinkite, ar pašaliniai asmenys neuždengė, nesugadino signalizacijos sistemos dalių. Keičiantis darbuotojams, nedelsiant keiskite sistemos išjungimo/įjungimo kodus, keiskite piniginių lėšų inkasavimo laiką, dieną bei vietą. Atsiradus papildomiems stelažams ar prekėms, kurie uždengia apsaugos sistemos dalis, kvieskite specialistus įvertinti rizikas.

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Privatumo politika

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close