fbpx

Laisvalaikiu automobilius restauruojantis, policijos rėmėjas, Lietuvos kariuomenės savanoris – susipažinkite tai kolega iš Žemaitijos Marius Griškus

Mariau, trumpai papasakokite apie save?

Gyvenu vienas pats, man 26-eri metai. Dirbu Saugos tarnyboje „Argus“, taip pat savo įmonėje. Laisvalaikiu remontuoju savo antikvarines mašinas arba važinėju motociklu.

Kiek laiko dirbate „Argus“? Kokioje pozicijoje?

Dirbu nuo 2016 metų gruodžio 21 dienos, jau bus šešeri metai. Man ši veikla patinka, todėl tiek ilgai ir dirbu. Savo darbą apsaugoje pradėjau nuo prekybos centro, tada teko dirbti dujų perpylimo punkte, tada vėl prekybos centre, o dabar dirbu ekipaže. Patinka man ekipaže daug veiksmo, judesio ir atsakomybės. Gal tik liūdna vienam…

Kodėl patinka toks darbas?

Papildomai turiu mažąją bendriją, įrenginėjame kondicionierius, šilumos siurblius. Be to, esu Krašto apsaugos pajėgų karys nuo 18 m. Džiaugiuosi, kad galiu tarnauti tėvynei. Turime daug įvairių pratybų, veiklos, moku ginklą valdyti. Civiliniame gyvenime niekada tiek neturėčiau patirčių. Lietuvos kariuomenė savo narius kruopščiai atsirenka, tarnaudamas susipažinau su naujais draugais, prasiplėtė pažinčių ratas. Per pandemiją teko saugoti pasienį.

Na, ir dar esu policijos rėmėjas. Tai tokie žmonės, kurie savanoriškai padeda policijai, dirbame kartu su pareigūnais. Pavyzdžiui, pandemijos metu, kai buvo ribojamas gyventojų judėjimas, prižiūrėjome, kad būtų laikomasi taisyklių. Tai idėjinė, neatlygintina veikla. Esu apdovanotas už puikiai atliktą darbą bei aktyvumą. Šiais metais man buvo suteiktas jau penktas paskatinimas. Nuo jaunystės svajojau prisidėti prie policijos. Kai mokiausi mokykloje buvo tokie jaunieji policijos rėmėjai. Norint papulti reikėjo nė vienos pamokos nepraleisti. Tai nors ir kaip stengiausi, vis atsirasdavo reikalų: vieną ar kitą pamoką praleisdavau ir negalėjau tapti jaunuoju rėmėju. O kai jau pabaigiau mokslus, supratau, kad man daug įdomiau ne sėdėti stotelėje, o gaudyti nusižengusius asmenis. Atsiradus galimybei, iškarto prisijungiau.

Tai gal pasvarstote apie nuolatinį darbą policijoje?

Policija kvietė, bet atsisakiau. Darbas policijoje įdomus, bet darbo sąlygos geresnės Saugos tarnyboje „Argus“. Čia taip pat netrūksta įvykių, daug atsakomybės.

Ekipaže tenka naktimis dirbti, ar nesunku?

Pripranti, perklausyta be galo daug audio knygų. Pamaininis darbas – labai patogu. Parą atidirbi, tada trys dienos laisvos. Po darbo „Argus“ nuvažiuoju į savo įmonę, sužiūriu, kad darbai nestrigtų, jei reikia medžiagų papildau, sustyguoju procesus, o tada grįžtu namo. Kadangi gyvenu vienas, užeina įkvėpimas paremontuoti antikvarines mašinas, dirbdamas jei ko nors nežinau, tada pradedu ieškoti internete, verstis per google vertėją. Meistrauju ir nepastebiu kaip laisvos dienos prabėga.

Kiek turite antikvarinių automobilių?

Šiuo metu vieną, kitą neseniai pardaviau. Dabar rūpinuosi Zaporožiečiu. Aplinkiniuose rajonuose tokių mašinų nebėra. Galvojau, kodėl negalėčiau būti pirmas, tai ir įsigijau. Senų mašinų ieškau skelbimuose, kur parduoda senas sodybas, dažnai būna ir senas automobilis. Sudėtingiausia – rasti automobilį su tvarkingais dokumentais.

Kaip mėgstate leisti laisvalaikį, atostogas?

Patinka keliauti su motociklu. Aplankiau Čekiją, Slovakiją, Vokietiją bei kitas Europos šalis. Labai patinka kalnai. Paskutinei kelionei nusipirkau palapinę, planavau miegoti gamtoje, bet taip ir neišpakavau visos kelionės metu. Vakare, kai atvažiuoju, norisi pailsėti, patingiu pasistatyti, galvoju jau rytoj statysiu, taip ir nepastačiau. Šiais metais planuoju į Ispaniją, tada gal į Maroką – ten šalia. O kitais metais į Šiaurę – Norvegiją, Švediją. Dar neseniai įsigijau šuniuką – Niūfaundlendų veislės.

Ko palinkėtumėte savo kolegoms?

Linkiu daugiau šypsotis ir visur rasti gerus dalykus. Kad nereiktų, kaip žemaičiai sako – ašaras biega, snargliai burbulais kyla. (Red.: Mums bekalbant iškvietimas į objektą, kuriame suveikė signalizacija).

Skubu į iškvietimą. Jau žinau kokius žmones ten rasiu. (Red.: Skambina dispečerė. Informuoja, kad atšaukė, vykti nebereikia).Telšiai mažas miestas, visus žinai, o ypač jei domiesi. Tai va taip ir gyvenam, dienas leidžiam… (Red.: nusijuokia).

Dėkojame už prisistatymą ir nuotaikingą pasakojimą