fbpx

Robertas Alekna – bene jauniausias iš kolegų, tačiau patirtimi ir pasiekimais jau lenkia daugelį. Susipažinkite su vilniečiu apsaugos darbuotoju, besirengiančiu atstovauti sportinio šaudymo Lietuvos vyrų rinktinei ir besijaukinančiu skulptoriaus profesiją.

Robertai, trumpai papasakokite apie save. 

Esu 19 metų studentas, studijuoju Dailės akademijoje skulptūrą, profesionaliai užsiimu sportiniu šaudymu. Norėjau šalia studijų susirasti darbo, tėtis pasiūlė prisijungti prie saugos tarnybos „Argus“, kur jis pats dirba ir yra patenkintas. Tai jau trečias mėnuo, kai aš apsaugos darbuotojas.

Kaip derinate, atrodo, visiškai skirtingus užsiėmimus – meną ir sportinį šaudymą?

Lankiau M. K. Čiurlionio menų mokyklą, Dailės skyrių. Tai menas lydėjo mane nuo mažens. Kai reikėjo pasirinkti specializaciją, pasirinkau skulptūrą. Patiko – ir Dailės akademijoje stojau į šią profesiją. Patinka savo rankomis liesti medžiagą ir iš jos kurti. Šalia menų mokyklos dar lankiau ir įvairius sporto užsiėmimus. Labiausiai sužavėjo sportinis šaudymas. Šaudau dvylikto kalibro graižtviniu šautuvu jau ketverius metus.
Kai mokiausi M. K. Čiurlionio menų mokykloje, nebuvo lengva suderinti, nes pamokos tikrai labai intensyvios. Bet šie abu dalykai yra mano aistra.

Kaip sekasi sportiniame šaudyme?

Neblogai. Esu kelis kartus jaunimo grupėje užėmęs antrą vietą, o žiemą vykusiose rungtynėse užėmiau pirmą vietą. Teko dalyvauti varžybose ir užsienyje. Turiu tikslą – patekti į Lietuvos vyrų rinktinę.

O kaip jums sekasi dar šalia savo veiklų dirbti saugos tarnyboje „Argus“?

Labai gerai, esu labai patenkintas. Prieš prisijungiant girdėjau visko apie darbą apsaugos tarnybose, bet tėčiui pradėjus dirbti – tik gerą. Dabar pats galiu patvirtinti, kad tai puiki darbo vieta, patikimas ir rūpestingas kolektyvas, geros sąlygos. Dirbu puse etato, tai galiu suderinti darbinę veiklą su mokslu ir sportu. Vadovas man darbo grafiką sudėlioja taip, kad galėčiau po paskaitų dirbti. Gruodį turėjau sesiją, tai vis tiek susiderinom. Esu labai dėkingas.
Man patinka dirbti renginiuose, dažnai ten dirbu su tėčiu. Smagu, kai galime kartu dirbti.

Kaip sekasi prižiūrėti tvarką renginių metu?
Gerai, žmonės kultūringi, klauso. Gal ir apranga priduoda patikimumo ir solidumo. Neturėjau jokių problemų.

Ar rekomenduotumėte saugos tarnybą „Argus“ savo draugams?
Taip. Nors pats neseniai dirbu, bet jau pakviečiau vieną draugą, kuris jau taip pat pradėjo dirbti.

O kaip leidžiate laisvalaikį po tokios intensyvios dienotvarkės?

Labai mėgstu elektroninę muziką. Savaitgaliais organizuoju elektroninės muzikos renginius, esu organizatorius ir didžėjus.  Sausio mėnesį turėsiu renginį, kuriame planuoju bus apie 300 dalyvių. Patinka gaminti gurmaniškus patiekalus. Retai tai darau, bet kai darau, tai su malonumu. Patinka atrasti naujus skonius, maisto derinius. Gyvenu miške. Pasivaikščiojimai žiemą – mano mėgstamiausiu metų laiku – suteikia ramybės ir įkvėpimo.

Ko palinkėtumėte savo kolegoms?
Kad nenupūstų šiaurus žiemos vėjas. Kad nebūtų šalta tiek lauke, tiek viduje. Šilumos ir ramybės.

Dėkojame, kad esate drauge su argiečiais!